Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rusya Türkiye'ye 1 Haziran'da uçuşların başlamayacağını bildirdi iddiası!

Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya’nın Türkiye'ye yönelik uçuşlara 1 Haziran’a kadar getirdiği yasağının azalan vaka sayıları ile birlikte kaldırılacağı beklentisi sürerken, Moskova’dan farklı bir iddia ortaya atıldı. 

Reklam
Rusya Türkiye'ye 1 Haziran'da uçuşların başlamayacağını bildirdi iddiası!
13 Mayıs 2021 - 14:46
Rusya'da Türkiye’den beklenen bakanlar düzeyinde ziyaretin gerçekleşmediği, bunun yasağın kaldırılmaması kararından kaynaklandığını iddia edildi.

Rus haber sitesi turprom.ru'nun haberine göre 12 Mayıs’ta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ziyareti bekleniyordu ancak şimdiye kadar üst düzey yetkililerin ziyaretiyle ilgili herhangi bir girişim gerçekleşmedi.

Rus haber sitesi, Rus mevkidaşlarının diplomatik kanallar aracılığıyla Türk tarafına Türkiye’ye uçuşların kesinlikle 1 Haziran'da başlamayacağını bildirdiğini, böyle bir karar verildiği için, artık müzakere ve pazarlık konusunun ortadan kalktığını bunun sonucu olarak da bakanların acil ziyaretinin bir anlamının olmadığını belirtti.

Haberde ayrıca Rusya Turizm Endüstrisi Birliği (RST) Başkan Yardımcısı Yuriy Barzıkin'in Türkiye, Tunus ve Yunanistan gibi Rusların gözde tatil destinasyonlarının Rus turistler için yaz sonunda veya sonbaharın başlangıcında açılabileceğini açıkladığı, Rus turizm sektör temsilcilerinin de Türkiye'nin Rus turistler için Ağustos sonu Sonbahar başına kadar açılmayacağına inandığı belirtildi.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum