Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turizm sezonunu açtılar, vaka sayıları patladı! Ülke yeniden tam kapanıyor

Turizm sezonunun açılmasının ardından vaka sayılarında yaşanan ciddi artış sebebiyle ülkede turizmin amiral gemisi olan turistik adalarda yeniden kapanma uygulanması düşünülüyor.

Turizm sezonunu açtılar, vaka sayıları patladı! Ülke yeniden tam kapanıyor
31 Temmuz 2021 - 10:47
Reklam
Turizm sezonunun açılmasının etkisiyle Covid-19 vaka sayılarındaki artışın başta Ege adaları olmak üzere birçok bölgede üst sınıra dayandığı, bazı adalarda yeniden kapanma uygulamasının düşünüldüğü bildirildi.

Aralarında ülkenin önemli turizm merkezlerinden Mikonos ve İos adalarının da bulunduğu Ege adalarındaki vaka artışının endişe verici boyutlara ulaştığını söyleyen Yunanistan Sivil Savunma ve Kriz Yönetim Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias, düzenlediği basın toplantısında yerel makamlara ve ziyaretçilere tedbirlere büyük hassasiyetle uymaları çağrısında bulundu.


Vaka sayılarında artış görülen adalara ek sağlık görevlileri ve güvenlik ekipleri sevk edildiğini aktaran Hardalias Mikonos’ta 15 gün önce uygulanan tedbirlerin yeniden uygulanmasına bir adım kaldığını söylerken Rodos, Girit, Tinos, Thira, Santorini, Paros ve Zakinthos adalarındaki artışların da endişe verici boyutlara ulaştığı, kırmızı bölge olarak ilan edilen en az 8 adanın Sivil Savunma Genel sekreterliği tarafından yakın denetim altına alındığı kaydedildi.


Yunanistan’da yaz sezonunun başından itibaren büyük yoğunluk yaşanan Mikonos’ta, 17-26 Temmuz tarihleri arasında vaka sayılarındaki ciddi artış sebebiyle tekrar gece sokağa çıkma yasağı getirilmişti. 


Yunanistan Sağlık Bakanlığı verilerine göre ülkede halkın yaklaşık yüzde 50’si aşı sürecini tamamlamış bulunuyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum