Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizmde çıkış arayışındalar! PCR testi ve tedavi ücretsiz

İspanya Turizm Ofisi tarafından seyahat koridoru kapsamında hayata geçirilecek PCR testlerine ilişkin detaylar açıklandı.

  • Reklam
Turizmde çıkış arayışındalar! PCR testi ve tedavi ücretsiz
19 Ekim 2020 - 12:18
Reklam

Başta İngiltere ve Almanya olmak üzere, Avrupa'da en çok turist aldığı ülkeler tarafından riskli bölge olarak ilan edilen İspanya'nın Kanarya ve Balear adaları, Türkiye'nin Almanya ile Antalya, İzmir, Muğla ve Aydın için kurduğu seyahat koridorunun benzerini kurmak istiyor. Bu amaçla Kanarya ve Balear adaları otoriteleri ile İspanya hükümeti arasında bir anlaşma imzalandı.

İmzalanan anlaşmaya göre, son 14 gün içinde vaka sayısı 100 binde 50'yi aşan ülkelerden İspanya'nın Kanarya ve Balear adalarına gelenler hem gelmeden hem de ayrılmadan önce PCR testi yaptıracak ve bununla birlikte PCR testi pozitif olanların adalara girmesine ve adalardan ayrılmasına izin verilmeyecek.


PCR testleri ve tedavi ücretsiz

Turistler, gelişlerde yaptıracakları testlerin ücretini kendileri karşılayacak ancak İspanya adalarında yaptıracakları testler ücretsiz olacak. Adalara varışta test yaptıranlar, test sonucu belli oluncaya kadar belirlenmiş otellerde izole olacak ve adadan ayrılmadan önce test yaptıranlar da uçağa binene kadar izole olarak kalacaklar.

Hem test ücretlerini hem de tedavi durumunda masrafları karşılayacaklarını açıklayan Kanarya ve Balear adalarının turizm otoriteleri, sistemin uygulanması için İngiltere ve Almanya gibi ülkelerle mutabakat sağlanması gerektiğine dikkat çekiyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum