Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turizmin başkenti Antalya'da sezon öncesi alarm! Kent kırmızı kategoriye gidiyor

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, dünyaca ünlü turizm merkezi Side'de yaptığı incelemede, gelecek ay başlaması planlanan turizm sezonu için önümüzdeki aydan itibaren misafirleri ağırlamayı istediğini söylemesine rağmen durum pek de iç açıcı olarak görünmüyor.

Turizmin başkenti Antalya'da sezon öncesi alarm! Kent kırmızı kategoriye gidiyor
21 Mart 2021 - 12:01
Reklam
Koronavirüs vaka sayılarının yüksekliği nedeniyle turuncu kategoride bulunan Antalya, yüz binde 95'lik son veriyle kırmızı kategoriye doğru ilerliyor. 

Vali Yazıcı hükümetin aldığı tedbirler sayesinde salgının etkisinin azaltıldığını, bu sene turizm sezonu için Antalya olarak hazırlıkların tamamlandığını söylese de kentin en kalabalık caddelerinde gezintiye çıkan vatandaşların, maske ve fiziki mesafeye dikkat etmedikleri görüldü.

Şehrin rengini maviye çevirmek için çalışırken kırmızıya doğru gidildiğine dikkat çeken Vali Yazıcı turizm sezonu öncesinde herkesin çok dikkatli olması gerektiği uyarısında bulundu.


Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs salgınıyla mücadelede risk hesaplamasının vaka sayılarına göre belirlendiği yeni uygulamada iller, risk durumlarına göre kırmızı, turuncu, sarı ve mavi renklere ayrılırken vaka sayılarının nüfusa oranına göre hesaplanarak oluşturulan kategorilerde kırmızı iller yüksek riskli ilan edilirken, mavi renkler ise güvenli olarak belirlendi.


Vaka sayısı yüz binde 87'lerde olan ve bu yüzden renk kategorisinde geçen hafta turuncu kategoride yer alan turizmin başkenti Antalya'da bu oran son bir haftada 95'lere çıktı.


Kırmızı kategoriye çok yaklaşan kentte kurallarına uyulmadığı görülürken birçok kişinin maskelerini çene altlarına taktığı, bazılarının ise kollarında taşımayı tercih ettiği görüntülendi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum