Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turizmin toparlanacağı tarihi Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi açıkladı

Koronavirüs (Covid-19) salgınında dünya genelinde vaka ve ölü sayıları her geçen gün artarken ikinci dalganın yaşandığı Avrupa ülkeleri yeni seyahat kısıtlamaları getirmeye hazırlanıyor.

Turizmin toparlanacağı tarihi Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi açıkladı
26 Ekim 2020 - 09:08
Reklam

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında gelen turizmdeki toparlanmanın uluslararası düzeydeki işbirliğine bağlı olarak değişebileceğini belirten Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi Başkanı Gloria Guevara, küresel turizm sektörünün toparlanmasının 2022 yılını bulabileceğini söyledi. 

Suudi Arabistan’ın Başkenti Riyad’da düzenlenen Future Hospitality Zirvesi’ne videokonfreansla bağlanan ve sektörün 18 ay içinde toparlanabileceğini vurgulayan Guevara yaptığı konuşmada ''Ancak bu süre uluslararası düzeydeki işbirliğine bağlı olarak değişebilir. Bazı ülkeler pandemi esnasında kısıtlamalar uygulayarak iyi bir karar verdi, ancak turizm işletmelerini yeniden açma konusunda bir planları yok. Seyahat tek yönlü gerçekleşmez, birçok sektörün bir arada çalışmasıyla mümkün olur” ifadelerini kullandı.


Görevlerinin turizmin faaliyetlerinin yeniden başlayabilmesi için şirketler arasındaki ilişkileri inşa etmek ve ülkelere yardım etmekolduğunu belirten Guavera İngiltere’nin başkenti Londra’dan Dubai ve New York uçuşlarını başlatmak için çeşitli görüşmeler yaptıklarını da sözlerine ekledi.Global turizmin 2022 itibariyle normale dönmemesi durumunda 100 milyon kişinin işsiz kalabileceği konusunda uyarıda bulunan Guevara, koronavirüs aşısının bulunmasının bu hususta hayati bir rol oynadığını vurgulayarak şu ifadeleri kullandı:


“Yıl sonunda bir aşının bulunacağına inanıyoruz, ancak aşının dağıtımının nasıl gerçekleşeceğini bilmiyoruz. Bu yüzden işbirliğinin önemini tekrarlamak istiyorum. Sektörün geleceği için ihtiyacı olan herkesin aşıya ulaşabildiğinden emin olmamız gerekiyor.”


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum