Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Türk seyahat acentalarından Almanya'da yeni sezon atağı

Avrupa Türk Acentacılar Birliği (COOP TRR Int. AG), yeni turizm sezonuna hazırlanırken, bir yandan da Münster/Osnabrück Havalimanı'nda yapacağı Türkiye Günleri'nin çalışmalarını sürdürüyor.

Türk seyahat acentalarından Almanya'da yeni sezon atağı
12 Eylül 2019 - 08:12
Reklam

Avrupa Türk Acentacılar Birliği (COOP TRR Int. AG), yeni turizm sezonuna hazırlanırken, bir yandan da Münster/Osnabrück Havalimanı'nda yapacağı Türkiye Günleri'nin çalışmalarını sürdürüyor.

 

COOP TRR Int. AG CEO'su Cumhur Sefer Avrupa'ya yayılan Türk kökenli seyahat acentalarının talebi üzerine böyle bir şirket kurduklarını, ilk başta 50'nin üzerinde hissedarla yola çıktıklarını, bu sayının her geçen gün arttığını vurguladı. Çok hissedarlı olarak kurdukları bu şirkette hisse alan her acentanın, yönetimde etkin rol alıp söz sahibi olabildiğinin altını çizen Sefer, öncelikli hedeflerinin Türkiye’ye yönelik tur paket satışlarını arttırmak olduğunu söyledi.

 

Avrupa'daki Tük turizm şirketleri arasında daha önce çapı bu kadar büyük bir güç birliği olmadığını savunan Sefer, klasik tur paketlerinin yanı sıra acentaların kendilerine özel dinamik paketler hazırlaması için altyapı sunduklarını ifade ederek şöyle konuştu: "Üyelerimiz için özel olarak hizmet veren bir satış kanalımız mevcut. Uçak bileti satışlarının tek kanaldan yapılması için özel bir yazılım sistemi geliştirdik, bu sayede satışların seyrini takip edip, yönetme olanağımız var. Hangi havalimanına, hangi periyotta, kaç turist gönderdiğimizin kayıtları tutularak büyük bir data oluşturacağız. Kendimiz uçak kiralayıp, satış yapabiliyoruz. Gelecek sezon ilk etapta Almanya'dan charter uçacağımız destinasyonlar Balıkesir/Edremit, Zonguldak, Ankara, Kayseri, Gaziantep ve Gazipaşa olacak. Bu uçuş noktalarına yenilerinin eklenmesi için çalışmalarımız sürüyor."

 

COOP TRR Int. AG'nin Almanya'daki sayıları bini bulan Rus kökenli acentalarla da çalıştığını, bu yeni yapılanmalarına Rus meslektaşlarını da dahil ettiklerini, Almanya'da yaşayan Rusların tatillerini Rusya'daki akrabaları ve dostlarıyla buluşarak planladıklarını aktaran Sefer, bu profili Türkiye'ye yönlendirmek için çalıştıklarını kaydetti. Sefer, "Hem Almanya'da yaşayan Ruslardan hem de Rusya'dan özellikle sağlık ve SPA turizmi için yoğun talep var. Bunu ülkemize yöneltmek üzere harekete geçiyoruz. Türkiye'de sağlık turizmi yapan büyük kurumlarla görüşmelerimiz sürüyor. Rus turist isteyen Türkiye'den meslektaşlarımızla çalışmaya hazırız" diye konuştu.

 

COOP TRR Int. AG'nin, bu yılki geleneksel yıllık buluşmasını, 9-10 Kasım 2019 tarihleri arasında Kuzey Almanya'da ulaşımın kalbi olan Münster/Osnabrück Havalimanı'nda dev bir etkinlik şeklinde gerçekleştireceğini hatırlatan Sefer, şunları söyledi: "Türkiye Günleri'ne dönüşecek bu buluşma, ülkemizden gelecek turizmciler ile COOP TRR Int. AG üyelerini bir araya getirirken Alman tatilciler için de erken rezervasyon fırsatları sunacak. Kayıtlarımız sürüyor. Başta Antalya olmak üzere önde gelen otel markaları etkinliğimize gelerek stant açacak. Havayolu şirketleri ve tur operatörleri de stantlardaki yerlerini alıyor. Hedef pazarı Almanya olan tüm turizmciler için bu buluşma en doğru adres olacak."

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum