Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türk turisti ülkelerine çekmek için tanıtım atağına başladılar

Ülkenin 2002'den bu yana İstanbul'da faaliyet gösteren Turizm Tanıtma Kurulu Türkiye'den seyahat eden turist sayısını artırmak için çalışmalara başladı.

  • Reklam
Türk turisti ülkelerine çekmek için tanıtım atağına başladılar
13 Haziran 2022 - 03:24
Reklam
Malezya’yı Türk turistlere daha iyi tanıtabilmek için atağa geçen Türkiye’de 2002'den bu yana faaliyet gösteren Malezya Turizm Tanıtma Kurulu İstanbul Ofisi'nin çalışmalarıyla pandemi öncesinde Türkiye’den yılda yaklaşık 18 bin turist sayısını artırmak için çalışmalara ve pandemi sonrası yeni döneme start verdi.

Malezya Turizm Tanıtma Kurulu İstanbul Ofisi Direktörlüğüne yeni atanan ve Malezya’ya Türkiye’den turist gönderen seyahat acentalarının temsilcileri ile araya gelen Norlizah Jahaya, Malezya’da Türk insanlarının beklentilerini her bakımdan karşılayacak imkanlar olduğu söyleyerek, özellikle Müslüman nüfusun çokluğu sebebiyle helal gıdaya özen gösterildiğini anlattı.


1 Nisan 2022 tarihi itibarıyla turistik geziler için açılan Malezya sınırlarından o günden itibaren girişi yapan Türk vatandaşlarının sayısının kendileri için ümit verici bir nokta olduğunu belirten Jahaya 2022 de yavaş yavaş da olsa bir toparlama için hükümetin harekete geçtiğini belirti. Bu bağlamda Malezya turu satan seyahat acentalarına daha önce olduğu gibi yeni dönemde de desteklerinin olacağını belirtti.


Malezya’nın pandemi sonrası deneme amacıyla Langkawi’de 7 bin kişiyi ağırladığını belirten Jahaya gelen ülkeler arasında Türkiye’nin 10’cu sırada yer aldığını söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum