Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türk turizmine övgüler yağdırdı

Çek Kış Spor Günleri kapsamında Erciyes Kayak Merkezi'ne gelen Çekya'nın Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek değerlendirmelerde bulundu.

  • Reklam
Türk turizmine övgüler yağdırdı
17 Şubat 2022 - 04:24
Reklam
Türkiye'nin dört mevsim, yaz kış ayrı turizm potansiyeline sahip bir ülke olduğunu ve bunun çok güzel bir model olarak tüm yıl Türkiye'de turizm gerçekleştirilebildiğine belirten Çekya'nın Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek, Türkiye'de Erciyes başta olmak üzere Antalya, Kapadokya gibi yerlerde bulunduğunu ve daha birçok yeri görmek istediğini belirtti.

Avrupa'daki kayak merkezleriyle Erciyes'i kıyaslayan Vacek yaptığı açıklamada şunları söyledi: ''Türkiye çok güzel dağlara sahip. Kayak sporunun gelişmesi için çok fazla seçeneğiniz var. Kayak sağlıklı bir spor. İnsanların bunu yapmasını istiyoruz. Diğer bölgelerle kıyasladığımız zaman burası çok büyük bir bölge. Türkiye zengin bir kültüre sahip. Covid-19 salgınından önce 250 bin Çek Türkiye'yi ziyaret etti, bu sayının daha fazlası da yakında gelecek.''


Türkiye'nin dört mevsim, yaz kış ayrı turizm potansiyele sahip bir ülke olduğunu vurgulayan Vacek bunun çok güzel bir model olduğunu ve tüm yıl Türkiye'de turizm gerçekleştirilebildiğini belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum