Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye bir ülke ile daha aşı sertifikası konusunda anlaştı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yapılan anlaşmayla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

  • Reklam
Türkiye bir ülke ile daha aşı sertifikası konusunda anlaştı
08 Haziran 2021 - 18:46
Reklam
Bakan Çavuşoğlu tarafından yapılan açıklamada iki ülke arasındaki siyasi istişarelerin canlandırılmasının kararlaştırıldığı, bölgesel ve uluslararası konularda da iş birliğinin artırmanın önemi vurgulandı.

Fas'lı mevkidaşı Nasser Bourita ile video konferans yöntemiyle görüşen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, görüşmede iki ülke turizmde iş birliği için aşı sertifikalarını karşılıklı olarak tanıma kararı alındığını açıkladı.


Türkiye, daha önce de Sırbistan, Macaristan, Bulgaristan ve son olarak Yunanistan ile aşı sertifikası anlaşması imzalamıştı. Yapılan anlaşmalar çerçevesinde Türkiye ve Bulgaristan arasında aşı sertifikası şartlarını yerine getirenler ülkeye girişlerde koronavirüs testi ve karantina uygulamasından muaf olacak. Bununla birlikte Türkiye ile Sırbistan vatandaşları koronavirüs aşı sertifikası ile seyahat edebilecek. Salgın tedbirleri içerisinde ülkelere giriş için zorunlu olan PCR testi, Türkiye ile Sırbistan vatandaşları için kaldırmıştı.


Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto da Türkiye ve Macaristan'ın karşılıklı olarak birbirlerinin koronavirüs aşı sertifikasını tanıma kararı aldığını açıklamış, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan'ın başkenti Atina'da Yunan mevkidaşı Nikos Dendias ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, iki ülkenin turizmde iş birliği için aşı sertifikalarının tanınması konusunda anlaştığını duyurmuştu.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum