Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye dahil 26 ülkeye seyahat yasağını kaldırdılar!

Ülkenin Sivil Havacılık Otoritesi Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 26 ülkeye koronavirüs salgını nedeniyle getirilen seyahat yasağını sonlandırdı.

Reklam
Türkiye dahil 26 ülkeye seyahat yasağını kaldırdılar!
01 Mayıs 2021 - 21:57
Ülkenin Sivil Havacılık Otoritesi tarafından yapılan değişiklikle ikinci bir açıklamaya kadar askıya alınan hava yolu seferlerinin bazı şartlarla tekrar devam etmesine karar verildi.

Söz konusu şartlar, 10 yaş altı çocuklar dışında tüm gelen ve giden yolcuların koronavirüs testinin negatif olduğunu gösteren belge ibraz etmelerini ve testi uçuş saatinden 72 saat önce yaptırmasını gerektiriyor.

DhakaTribune gazetesinin haberine göre, Bangladeş Sivil Havacılık Otoritesi 14 Nisan’da salgın nedeniyle Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 37 ülkeye getirilen seyahat yasağı kararında değişikliğe gitti.

26 ülkeden 23’üne giden veya bu ülkelerden gelen yolcuların Bangladeş’e geldikten sonra belirlenen bir karantina otelinde 14 gün boyunca kalmaları gerekirken Katar, Bahreyn ve Kuveyt’ten gelen yolculara Bangladeş hükümetinin belirlediği veya masraflarını kendilerinin karşıladıkları bir otelde 3 gün kalması şart koşuldu.

Seyahat yasaklarının kaldırıldığı 26 ülke Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Belçika, Şili, Hırvatistan, Estonya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, Irak, Kuveyt, İtalya, Letonya, Litvanya, Hollanda, Paraguay, Peru, Katar, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye ve Uruguay’dan oluşurken Hindistan, Arjantin, Brezilya, Kolombiya, Kosta Rika, Gürcistan, İran, Moğolistan, Umman, Güney Afrika, Tunus ve Kıbrıs Rum Yönetimi’nden ise sadece Bangladeş vatandaşları ülkeye kabul edilecek ve 14 gün zorunlu karantinaya tabi tutulacak.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum