• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye'de ilk! Antalya plajlarında uygulanacak

Turizmin başkenti Antalya'da 1 Haziran itibarıyla başlaması beklenen turizm sezonuyla ilgili hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.

  • Reklam
Türkiye'de ilk! Antalya plajlarında uygulanacak
22 Mayıs 2021 - 08:52
Reklam
Reklam
Fiziki yapıların dışında tatilcilere sunulan güvenlik hizmetleri kapsamında, cankurtaranlar da görevlerine başladığı 7 kilometrelik Konyaaltı Sahili'nde bu yıl 50 cankurtaran, boğulma tehlikesi geçiren tatilcilere hizmet verecek.

Cankurtaranların yanı sıra bu yıl yeni bir hizmeti hayata geçiren Antalya Büyükşehir Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamında teması sıfıra indiren ve bulaş riskini azaltan insansız cankurtaran aracı cankurtaran ekibine dahil edildi.


Türkiye'de ilk kez Antalya plajlarında kullanılacak ve 14 kilogram ağırlığındaki Fasty isimli robot 200 kilo insanı kolayca taşıyabilirken, kıyıdan 600 metre açığa kadar boğulma tehlikesi geçiren tatilcilerin imdadına yetişiyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında teması sıfıra indiren ve bulaş riskini azaltan insansız cankurtaran aracı, 45 dakika boyunca durmadan su yüzeyinde çalışabiliyor.


Üzerinde kamera ve aydınlatma sistemleri olan robot, kıyıdan anons eden cankurtaranın sesini yardım isteyen kişiye duyurmak için kullanılan hoparlöre de sahip.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum