Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rus hükümet yetkililerinden peş peşe yurt dışı tatil açıklaması

Rusya'da Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlık tarafından peş peşe yurt dışı tatillerle ilgili açıklamalar yapıldı.

  • Reklam
Rus hükümet yetkililerinden peş peşe yurt dışı tatil açıklaması
22 Mayıs 2021 - 06:20
Reklam
Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya'dan bir heyetin gelerek güvenli turizm uygulamalarını yerinde incelemeleri beklenirken ülkenin en yetkili makamlarından peş peşe yurt dışı seyahat ve tatillerle ilgili açıklamalar yapılmaya başladı.

Turizm amaçlı dünyaya açılma zamanının henüz gelmediğini belirten ve Rus vatandaşlarına ülkede kalmaları çağrısını tekrarlayan Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


''Turizmin merkezi ülkelerin salgınla ilgili yasakların kaldırılması söylemlerini gayet iyi anlıyoruz. Tatil amaçlı Rusya dışına seyahat planlayan vatandaşlarımızı atacakları bu adımı çok iyi hesaplamaya davet ediyoruz.''


Rusya vatandaşlarının 20 yıl önce yapılan propagandalar nedeniyle yurt dışına tatile gitmeye başladığını belirten ve propagandalar sonrası Rusya vatandaşları arasında her yıl her şey dahil turlarla başta Türkiye olmak üzere yurt dışına gitmenin alışkanlık hale geldiğini söyleyen Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitriy Çernışenko ise şöyle konuştu:


''Çünkü anneleriniz ve babalarınız 20 yıl önce propagandaya kapıldı ve yurt dışına tatile gitmeye başladı. Rus turistler her yıl turlarla yurt dışına 35 milyar dolar çıkarıyor. Baş ağrımız ve yapmak zorunda olduğumuz şey, turistler için yurt içini daha cazip hale getirmek ve bu paranın burada kalmasını sağlamak.''

Bununla birlikte Rusya sahillerinin çoğunda altyapının yetersiz olduğuna dikkat çeken Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitriy Çernışenko Soçi’nin ise modern bir tatil yeri olduğunun altını çizdi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum