Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye ile Rusya arasındaki hava trafiğini bozmaya çalışıyorlar!

Türkiye ile ilişkilerden sorumlu Rusya Dışişleri Bakanlığı 4. Avrupa Departmanı (4ED) Başkanı Yuri Pilipson önemli açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Türkiye ile Rusya arasındaki hava trafiğini bozmaya çalışıyorlar!
24 Haziran 2022 - 10:18
Reklam
Zorlu dış baskıya rağmen, Türkiye’nin başta turizm alanında olmak üzere ikili ilişkilerde Rusya ile işbirliğini sürdürdüğünü kaydeden Türkiye ile ilişkilerden sorumlu Rusya Dışişleri Bakanlığı 4. Avrupa Departmanı (4ED) Başkanı Yuri Pilipson genel olarak Ankara’nın Türkiye’deki Ruslara tam güvenli bir tatil için tüm koşulları yaratmayı vaat ettiğini, iki ülkenin bakanlıklarının bu konuyu öncelikli kontrol altında tuttuğunu ifade etti.

Rus TASS haber ajansına yaptığı açıklamada iki ülke ilişkileri üzerinde Batı baskısı olduğunu belirteren Yuri Pilipson Batı yaptırımlarının diğer şeylerin yanı sıra Rusya ile Türkiye hava trafiğini bozmayı amaçladığını söyledi. Bu nedenle Türkiye’ye seyahat eden Rus turistlerin yaşayabileceği her türlü risk ve rahatsızlığı ortadan kaldırmak için iki ülkenin ilgili birimlerinin yoğun bir şekilde çalıştığını söyledi.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tarafından yapılan açıklamada, haftalık uçuş sayısının artmasına rağmen Türkiye’ye Rusya’dan gidecek turist akışının bu yıl pandemi öncesi 2019’a göre yüzde 45 azalacağı ve muhtemelen bu yıl 2,9 milyon ila 3 milyon Rus turist sayısının beklendiğini aktarmış ayrıca Haziran ayının ilk haftasında Rusya’dan Antalya’ya 452 uçuşun gerçekleştiğini ancak Haziran 2021’de Türkiye’ye Rusya’dan düzenlenen günlük uçuş sayısının 160’a ulaştığını belirtmişti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum