Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Nebati'den flaş turizm geliri açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Kayseri'de düzenlenen Kültepe Ekonomi Zirvesi'nde yaptığı konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Bakan Nebati'den flaş turizm geliri açıklaması!
24 Haziran 2022 - 09:13
Reklam
Kültepe Ekonomi Zirvesi'nde yaptığı konuşmada bütçedeki güçlü görünümü devam ettirdiklerini beliren Bakan Nebati GES'lere yönelik talebin tabana yayılarak 5 milyar TL'lik beklentinin üzerine çıktığını ve toplamda 83 bin 816 bireysel yatırımcının 6,6 milyar liralık talep gösterdiğini söyledi.

Türkiye büyüme başarısını sürdürdüğünü ve Türkiye Ekonomi Modeli sayesinde üretim, ihracat, istihdam ve makine-teçhizat yatırımlarında dünyadan pozitif yönde ayrıştığını kaydeden Bakan Nebati gıda ve enerji arz güvenliğinin önemli hale geldiği bu günlerde tedarik kanallarının çeşitlenmeye devam ettiğini belirterek 16 farklı saat dilimindeki pazarla ulaşma başarısını gösterdiklerini vurguladı. İstihdam sayısının 30.4 milyon kişi olduğunu kaydeden Bakan Nebati şunları kaydetti:


''Türkiye, Nisan 2020'den bu yana ilave istihdamı 5 milyon fazla olarak gerçekleştirdi. Birinci önceliğimiz enflasyonla mücadele. Tüketici kredilerinde tedbirler sıkılaştırıldı. Makroihtiyati duruşumuzu sıkılaştırmak için BDDK dün yeni adımlar attı, bunlar devam edecek. Kredi kullanımlarında sıkılaşmaya gidilse de yatırım için firmalara destek olmaya devam edeceğiz.''

Türkiye ekonomi modeli sayesinde Türkiye'nin rakiplerinden önemli ölçüde ayrıştığını belirten Bakan Nebati yıl sonu için belirlenen 35 milyar dolarlık turizm geliri hedefinin de aşılacağını söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum