Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye'nin Rusya pazarında 1 Haziran sonrası kaybı belli oldu!

Türkiye'de artan koronavirüs vaka sayıları sebebiyle Rusya ile turizm hareketi bıçak gibi kesilirken, zararın sadece Mayıs dönemi ile sınırlı kalmayacağı, tam kapanma ile vakalar düşürülemezse turizmin kayıplarının katlanarak artacağı belirtildi.

Reklam
Türkiye'nin Rusya pazarında 1 Haziran sonrası kaybı belli oldu!
27 Nisan 2021 - 11:28
Reklam
Turizm sektör temsilcileri zarardan dönebilmek için hem vaka sayısının düşürülmesi, hem de Sputnik V aşısının Türkiye'de üretimi ve kullanımının hızlanmasıya, en büyük pazar olan Rusya'ya acil olumlu sinyaller yollanması gereğine işaret ediyor.

1 Haziran ile 30 Haziran arasında 338 binden fazla Rusya vatandaşının Türkiye'yi ziyaret etme planı yaptığını duyuran Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tarafınan yapılan açıklamaya göre 15 Nisan ile 31 Mayıs dönemi için 533 binden fazla Rusya vatandaşının Türkiye turu satın aldığı, 1 Haziran ile 30 Haziran döneminde ise 338 binden fazla Rus turistin Türkiye'ye gitme planı yaptığı belirtildi.

Türkiye için uygulamaya konulan seyahat kısıtlamalarının şimdilik kaldırılmayacağını açıklayan Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova yaptığı açıklamada tur operatörlerine 1 Haziran’dan sonrası için Türkiye ve Tanzanya’ya tur satışları yapmama çağrısında bulunmuştu.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum