Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye'nin turizmde ana pazarı koronavirüs salgınında kabusu yaşıyor! Aşı sertifikası zorunlu oluyor

Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya’da Covid-19 salgınında vaka ve ölüm sayılarındaki endişe verici artış sürüyor.

  • Reklam
Türkiye'nin turizmde ana pazarı koronavirüs salgınında kabusu yaşıyor! Aşı sertifikası zorunlu oluyor
14 Kasım 2021 - 07:55
Reklam
Rusya Koronavirüs Mücadele Merkezi tarafından yayınlanan verilere göre, son 24 saatte ülke genelinde bin 241 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybederken bu sayı, salgının başından bu yana kayıtlara geçen günlük en yüksek can kaybı oldu. Ülkede Covid-19’dan hayatını kaybedenlerin sayısı da 254 bin 167'ye ulaştı.

Son 24 saatte en çok ölüm 97 kişi ile başkent Moskova’da kaydedilirken, St. Petersburg’ta 70, Krasnodar’da 50, Stavropol’de 43 ve Perm bölgesinde 41 kişi virüse yenik düştü. Son 24 saate 39 bin 256 yeni vakanın tespit edildiği Rusya'da toplam vaka sayısı 9 milyon 31 bin 273 olurken en çok vaka 4 bin 185 ile yine başkent Moskova’da kayıtlara geçti. Moskova’yı 3 bin 273 ile St. Petersburg, bin 790 ile Samara, 837 ile Kırım ve 788 ile Nijniy Novgorod takip etti.


Bununla birlikte Rusya'da başta ulaşım olmak üzere halka birçok alanda aşı sertifikasının sunulmasını zorunlu hale getirecek yasa tasarısı Rus parlamentosunun alt kanadı Duma'ya sunuldu. Geçtiğimiz günlerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e sunduğu raporda ülkede aşılanması gereken 90 milyon kişiden henüz 22 milyonunun hiç aşı yaptırmadığını, 9 milyon kişinin de 2. dozu yaptırmadığına dikkat çeken Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova bugün gazetecilere yaptığı açıklamada, aşı sertifikasının ülkede zorunlu hale geleceğini söyledi.


Özellikle ulaşımda ve topluma açık alanlarda sertifika sunulması gerektiği konusunda yasa tasarısı hazırlandığını söyleyen Golikova bu tasarının geçmesi halinde 1 Şubat 2022’ye kadar herkesin aşı sertifikası oluşturması gerektiğini ifade etti.


Rus parlamentosunun alt kanadı Duma’ya gönderilen yasa tasarısının detayları hakkında konuşan Golikova, Rus halkına aşılanması ve gerekli belgelerini hazırlaması için süre tanındığını, tüm bileşenlerle birlikte hazırlanan sertifikaların zorunlu kullanımının 1 Şubat 2022’de yürürlüğe gireceğini belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum