• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye'nin ünlü kayak merkezinde hedef 5 yıl içinde 6 bin yatak kapasitesine ulaşmak!

Kar yağışı ile birlikte beyaza bürünen Türkiye’nin turizm gözdesi kayak merkezlerinde sezon başladı.

  • Reklam
Türkiye'nin ünlü kayak merkezinde hedef 5 yıl içinde 6 bin yatak kapasitesine ulaşmak!
22 Ocak 2023 - 15:49
Reklam
Reklam
Dünyanın önemli kış turizm merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi, sezonun başlamasıyla birlikte vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşırken kayak tatili yapmak isteyen vatandaşlar, özellikle hafta sonlarında soluğu kayak merkezinde aldı.

Erciyes’teki çalışmalara yıllar öncesinden başladıklarını, Büyükşehir Belediyesi otel parsellerinin Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın onayladığı ihaleyle müteşebbis şirketlere sat ıldığını belirten Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı bunların her geçen gün peyder pey hizmete girdiğini, her yıl Erciyes’te yeni otellerin hizmete açıldığını söyledi. Şu anda 2 bin 500 yatak kapasitesine ulaştıklarını ancak bunun yetmediğini belirten Cıngı şöyle devam etti:


''Hedefimiz 6 bin yatak kapasitesini yakalamak, sadece dağ üzerindeki otellerden. Erciyes’in marka değeri arttıkça, insanlar geldikçe ve burası global kış turizmi destinasyonu olarak dünyada tanınmaya başlandıkça yatırımcılarımızın sayısı, kalitesi, heyecanı da artıyor. Zannediyorum ki 5 yıl içerisinde bu hedeflerimize ulaşacağız. Parmak şıklatmakla 1-2 günden olacak bir şey değil. Yatırımcının yatırım yapması için ürünün kendini ispat etmesi gerekiyor. Neticede yatırım yapılıp, para harcanacak, efor sarf edilecek. Dolayısıyla özel sektörde hakikaten burasının iyi bir destinasyon olduğuna kanaat getirdikten sonra yatırımlarını yapıyor.''


Sürekli olarak yatırımcılarla görüştüklerini, zaman zaman hem kendilerinin ulaştıklarını, zaman zaman da yatırımcıların gelip Erciyes’te ne yapabiliriz diye kendilerine sorduğunu kaydeden Cıngı bundan sonra da Erciyes’te hissedilir derecede ivmenin yükseleceğini beklediklerini söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum