Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye Rus turistlere kısıtlama getirecek mi? Açıklama yapıldı

Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği tarafından Rus basınında Türkiye'ye yönelik uçuşlara kısıtlama getirileceği yönünde çıkan haberlerle ilgili açıklama yapıldı.

Türkiye Rus turistlere kısıtlama getirecek mi? Açıklama yapıldı
26 Temmuz 2021 - 19:09
Reklam
Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, Türk yetkililerin Rus turistler için herhangi bir kısıtlama planlamadıkları, yeni vakalardaki artış nedeniyle Rus turistlere yönelik önlemlerin sıkılaştırması çağrısında bulunan Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın bu konudaki açıklamalarının kendi şahsi fikri olduğu ifade edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:


''Bugün Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ın Twitter'da yaptığı açıklamanın ardından bir dizi Rus medyasında, ülkedeki koronavirüs vakalarının artması nedeniyle Türkiye'de Rus turistlere yönelik önlemlerin sıkılaştırılabileceğine dair haber yayınlandı. Sayın Mehmet Ceyhan’ın açıklamasının şahsi görüşü olduğunu belirtmek isteriz. Resmi Türk sağlık ve turizm makamları, Rus turistler için herhangi bir kısıtlama veya önlem sıkılaştırma planlamıyor” 


Türkiye'nin gelişmiş sağlık sistemi ve zamanında alınan önlemler sayesinde pandemi sırasındaki zorlukları başarıyla aştığıan vurgu yapılan açıklamada ayrıca ülkede uygulanan Güvenli Turizm Sertifikasyonu Programı'nın ülkedeki konukların güvenli ve konforlu bir konaklama geçirmesinin garanti altına alınması için bir dizi kural ve önlemi içerdiğine dikkat çekildi.


Rusya’nın Ural Bölgesi Turizmciler Derneği Başkanı Mikhail Maltsev, Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ın Twitter'da yaptığı paylaşım sonrasında Rus basınına yaptığı açıklamada Türk hükümetinin ülkeye gelen Rus turistler için zorunlu karantina uygulamasını tartıştığını söylemişti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum