• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye ve Antalya bisiklet turizminde dünyanın zirvesine çıkacak!

Bisiklet Turizmi Derneği öncülüğünde hayata geçirilen ve 23 uluslararası bisiklet yarışının yapılacağı Türkiye Kış Yarışları Serisi için 76’sı yabancı 4’ü Türk toplam 80 takım Antalya’ya geldi.

  • Reklam
Türkiye ve Antalya bisiklet turizminde dünyanın zirvesine çıkacak!
20 Ocak 2023 - 16:03
Reklam
Reklam
Bisiklet turizminin hızla yükselmeye devam ettiği Türkiye’de ardı ardına yapılan önemli bisiklet yarışları ve kamp organizasyonları Türkiye’nin bisiklet dünyasındaki yükselişine önemli bir katkı yaptı. Merkezi Antalya’da bulunan Bisiklet Turizmi Derneği de Türkiye’nin hızlı yükselişini daha da hızlandırmak için önemli bir yarış serisine öncü oldu.

Dünya Bisiklet Birliği (UCI) takviminde yer alacak olan ve 28 Ocak 2023 tarihinde start alacak Türkiye Kış Yarışları Serisi kapsamında 23 adet uluslararası bisiklet yarışı gerçekleştirilecek. Seri kapsamında 76 yabancı takımdan 1260 sporcu, 4 Türk takımından 63 Türk sporcu mücadele edecek. 1323 sporcu, Kültür ve Turizm bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un öncülüğünü yaptığı 24 Bisiklet Dostu Otel’de konaklayacak. Türkiye 2023 Kış Yarışları Serisi UCI ve olimpiyat puanı verdiği için profosyonel dünya takımları için ayrıca büyük önem arz ediyor.


15 Aralık 2022 ile 10 Nisan 2023 tarihleri arasında Antalya’da kamp yaparak sezona hazırlanacak olan takımlar Antalya’nın turizm merkezleri Kemer, Antalya, Kundu, Belek, Side ve Alanya’daki yarışlarda mücadele edecek. Gerçekleştirilen organizasyonlarla bisiklet takımları yarış sezonuna sıkı bir şekilde hazırlanırken Türkiye tanıtımına ve turizm ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Bu takımların çoğu yaz döneminde başta Kayseri-Erciyes olmak üzere yüksek irtifa kampları için yine Türkiye’ye gelmeyi planlıyorlar.


2023 kış sezonunun en fazla bisiklet organizasyonu yapılan dönem olacağını söyleyen Bisiklet Turizmi Derneği Başkanı Recep Şamil Yaşacan, Türkiye Kış Yarışları Serisi’nin en büyük uluslararası bisiklet yarış serisi olacağını, olimpiyatlara katılacak sporcuların ülkemize gelip bu yarışlara katılıp 5 aylık kamp sürecinde hazırlıklarını yapacaklarını ve bu organizasyonun hem ülke ekonomisine katkı sağlarken hem de tanıtım yapacağını belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum