Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye'ye akın akın turist gönderen ülkede korona patladı! Maske zorunlu oluyor

Türkiye'ye akın akın turist gönderen ülkenin Adalet Bakanı artan Covid-19'un yayılmasının önüne geçmek için maske zorunluluğunun geri geleceğini duyurdu.

  • Reklam
Türkiye'ye akın akın turist gönderen ülkede korona patladı! Maske zorunlu oluyor
17 Temmuz 2022 - 19:04
Reklam
Covid-19’un yayılmasının önüne geçmek için ülke genelinde yeni önlemlerin alınacağını belirterek, maske zorunluluğunun geri getirileceğini duyuran Almanya Adalet Bakanı Marco Buschmann, sonbahar ve kış aylarının ciddiye alınması gerektiğini söyleyerek alınacak yeni tedbir ve kısıtlamaların Temmuz ayı sonuna kadar tamamlanacağını bildirdi.

Toplu taşımalara maske zorunluluğunun kapalı kamusal alanlarda geri getirilmesi için çalıştıklarını söyleyen Bakan Buschmann iç mekandakiler için maskelerin etkinliğinin tartışılmaz olduğunu halihazırda toplu taşımada maske zorunluluğu ile ilgili de çalışmalara devam ettiklerini belirtti. Bakan, karantina ve okulların kapanmasına veya sokağa çıkma yasaklarına ise geri dönülmeyeceğini belirtti.

Antalya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden alınan verilere göre ilk altı aylık dönemde Antalya’ya en çok turist gönderen ülkeler sıralamasında Almanya 954 bin 998 kişi ile ilk sırada yer alırken Almanya’yı 785 bin 623 turistle Rusya, 434 bin 919 turistle İngiltere, 237 bin 805 turistle Polonya ve 160 bin 977 turistle Hollanda takip etti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum