• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye'ye kimlikle gelebiliyorlar! O ülkeden rekor turist bekleniyor

Polonya’nın başkenti Varşova’da 16-18 Mart tarihleri arasında düzenlenen ITTF Warsaw Turizm Fuarı’nda Alanya tanıtımı yapıldı.

  • Reklam
Türkiye'ye kimlikle gelebiliyorlar! O ülkeden rekor turist bekleniyor
18 Mart 2023 - 18:53
Reklam
Reklam
Reklam
Fuarda Alanya’yı temsil eden, rezervasyon sayıları ve uçuş planlamaları hakkında bilgiler alan Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Elvan Güneş genel değerlendirmede bulundu.

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı olarak Polonya'nın başkenti Varşova'da düzenlenen turizm Fuarı'na katıldıklarını, Polonya'nın Rusya, Almanya ve İngiltere’den sonra Antalya’ya en çok turist gönderen ülkeler arasında 2022 yılında 757 bin kişi ile 4’üncü sırada yer aldığını hatırlatan Güneş 38 milyon nüfusa sahip olan Polonya’da her yıl yaklaşık 5 milyon kişinin tatile çıktığını söyledi.


2022 yılında Polonya’dan Türkiye’ye gelen kişi sayısının 1 milyon 136 bin kişi olduğunu, bu sayının içerisinde 850 bin kişinin acenteden paket tur satın alarak Türkiye'ye geldiğini belirten Güneş sayısal olarak bakıldığında Polonya'nın alınan pay anlamında Türkiye ve bölge açısından çok önemli bir pazar olduunu, girişte pasaport ve vize istenmemesi, kimlik kartı ile seyahat edebiliyor olmalarının ziyaretçi sayısının artışında önemli bir etken olduğunu belirtti.


Nekera CEO’su Macıej Nykıel, Polonya’dan özellikle Türkiye ve Akdeniz bölgesine çok fazla ilgi ve talep olduğunu, geçen yıl 70 bin kişi getirdiklerini, bu yıl minimum 100 bin yolcu hedeflediklerini söyledi. Ağırlıklı Alanya bölgesine Polonyalı tatilci getiren Rainbow Tours’un sahibi Ziya Ünal ise bu yıl 60 bin yolcu sayısı planladıklarını söyledi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum