Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TÜROFED'de başkan değişiyor! Osman Ayık bırakıyor

Türkiye turizminin en büyük çatı örgütlerinden Türkiye Otelciler Federasyonu'NUN (TÜROFED) 21 Aralık'ta yapılacak olağan genel kurulunda, iki dönem başkanlık yapan Osman Ayık görevi bırakacağını açıkladı.

  • Reklam
TÜROFED'de başkan değişiyor! Osman Ayık bırakıyor
14 Aralık 2019 - 16:03
Reklam

Türkiye turizminin en büyük çatı örgütlerinden Türkiye Otelciler Federasyonu'NUN (TÜROFED) 21 Aralık'ta yapılacak olağan genel kurulunda, iki dönem başkanlık yapan Osman Ayık görevi bırakacağını açıkladı.

 

2005 yılında kurulan ve Türkiye turizm sektörünün en büyük sivil toplum örgütlerinden olan TÜROFED, Türkiye'nin bütün bölgelerindeki otelleri temsil eden 15 bölge birliğinden oluşuyor. 21 Aralık Cumartesi günü, Antalya'da seçimli olağan genel kurula giden TÜROFED, 3 yıllık görev süreci bulunan ve TÜROFED'in son iki dönemdir başkanlığını yapan Osman Ayık, AKTOB'un genel kurulunda yaptığı konuşmada 30 Kasım 2019 günü itibarıyla görevinin sona erdiğini, 21 Aralık'ta yapılacak genel kurulda aday olmayacağını açıkladı. Ayık, yeni dönem için TÜROFED Başkan Yardımcısı Sururi Çorabatır'ın aday gösterildiğini açıkladıTÜROFED'in temayülleri gereği de iki dönem etik kuralı uygulandığını belirten Osman Ayık, 15 birlikten oluşan TÜROFED'in yönetim kurulunun konsorsiyumuyla yeni dönem için başkan adaylığına iki dönem AKTOB başkanlığı da yapmış, TÜROFED'de başkan yardımcısı olarak birlikte görev yaptığı Sururi Çorabatır'ın adaylığı yönünde karar aldıklarını açıkladı.


Osman Ayık, "Turizm sektörü sivil toplum örgütlerindeki faaliyetlerimi bu sene itibarıyla sonlandırıyorum. Bundan sonra aranızda arkadaşınız, dostunuz, bir turizmci olarak bulunacağım. Biz hiçbir zaman oturduğumuz sandalyelere yapışmadık, iki dönemi hiçbir zaman geçmedik. İki dönemimizi tamamladık ve gerektiği şekilde, kurumlarımızı layıkıyla yönetecek arkadaşlarımıza devrederek vazifemizi yaptık" dedi.

 

İki dönem AKTOB başkanlığı, 12 senedir de TÜROFED'in yönetiminde görev alan yeni başkan adayı Sururi Çorabatır ise "Osman Ayık başkanımız döneminde başkan yardımcılığı görevi üstlendim. Yönetim kurulumuz birlikte karar vererek yeni dönem başkanlığı için beni uygun gördü. 21 Aralık günü gerçekleştirilecek genel kurulda delegelerimizin de takdir göstermesi durumunda başkanlığa adayım" dedi.

 

TÜROFED'e bağlı olan birlikle şunlar:


Akdeniz Turistik Otelciler ve işletmeciler Birliği (AKTOB), Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD). Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD), Batı Karadeniz Otelciler Derneği (BAKTOD), Bodrum Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (BODER), Çukurova Turistik Otelciler Birliği (ÇUKTOB), Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD), Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK ), Fethiye Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (FETOB), Güneydoğu Anadolu Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (GATOD), Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB ), Güney Marmara Otelciler ve İşletmeciler Derneği (GÜMTOB), Kapadokya Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD), Karadeniz Otelciler Derneği (KATİD), Kuşadası Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KODER).

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum