Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi için geri sayım başladı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) sahip olduğu öncü misyonu TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi’ni hayata geçirerek sürdürmeyi hedefliyor.

  • Reklam
TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi için geri sayım başladı
26 Ekim 2021 - 16:53
Reklam
Ülkemizin önümüzdeki dönemde küresel turizm arenasında yaşanması beklenen yoğun rekabet ortamına hazırlıklı olması, tüm dünyada seyahat endüstrisinde yaşanan değişim ve dönüşümün tüm turizm paydaşlarıyla birlikte analiz edilmesi amacıyla düzenlenecek olan TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi’nin basın toplantısı gerçekleşti.

TÜRSAB Genel Merkezi’nde basın mensuplarının katılımlarıyla düzenlenen toplantıda, 19-21 Kasım tarihlerinde Antalya’da bu yıl ilki düzenlenecek olan TÜRSAB Turizm Kongresi hakkında değerlendirmeler yapılırken 1 buçuk yıllık bir pandemi döneminden geçildiğini ve dünya turizminde seyahat rakamlarının 1,5 milyardan 400 milyonlara düştüğünü belirten Kongre ile ilgili TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kongre Koordinatörü Hasan Eker kısıtlamaların kalkmasıyla beraber turizm hareketi başladığını söyledi.


Tüm dünyayı turizmde yeni bir dönem beklediğine ve artık rekabetin fiyat odaklı olmayacağına dikkat çeken Eker şunları söyledi:


''Hijyen ve sağlık odaklı olacak. Doğa turizmine daha fazla önem verilecek. Yakın çevreye turizm hareketinin artacağı öngörülüyor. Bireysel turizm de aynı şekilde. Gerçek şu ki, bizi daha farklı bir dönem bekliyor. Biz de sektörün köklü kuruluşu olarak bu konuda bir kongre düzenlemeye karar verdik. Burada ortak akıl ile turizmin tüm taraflarıyla birlikte tüm konuları masaya yatırma kararı verdik. Kongrenin genel olarak turizme çok faydalı olacağına inanıyoruz. İletişim-Eğitim-Dayanışma mottosuyla bu yıldan sonra her sene geleneksel olarak düzenlemek istiyoruz. Kongrede turizm yatırımcıları, kamu yetkilileri ve birlik başkanlarının da konuşmacı olarak katılacağı oturumlar düzenlenecek.''


Türkiye turizminin büyük pazarlarından Hollanda, Rusya ve Almanya gibi ülkelerin seyahat acentaları birliklerinin başkanları ile oturumlar düzenleneceğini kaydeden Eker havayolları ve acenta ilişkileri ile marka ve iletişim stratejileri gibi birçok alanda çalışmaların yanı sıra yurdun dört bir köşesindeki turizmciler için tanışma ve paylaşma etkinliklerinin olacağını belirterek şöyle devam etti: ''Ülkemizin çok değerli akademisyenleri ve gazetecilerinin de katılımlarıyla eğitimlerimiz olacak. Kongrenin ilk gününde erken rezervasyon kampanyasını da başlatacağız. Kısacası birlik ve beraberlik içerisinde sektörümüzü hak ettiği noktaya dayanışma ile taşıyacağız. Seyahat acentalarımızla daha sık bir araya gelmek ve sorunlarımıza çözüm üretecek ortamlar oluşturmak istiyoruz. Yönetim Kurulu Başkanımız Firuz B. Bağlıkaya’nın önderliğinde, değerli sponsorlarımızın ve basın mensuplarının destekleriyle sektörümüze ve seyahat acentalarımıza yeni fırsatlar üretecek olmaktan dolayı çok mutluyuz.^^

TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi ardından düzenlenen her panel sonrası hazırlanacak sonuç bildirgeleri ve kongre bildiri kitabının tüm sektörle paylaşılacağı ifade edildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum