Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya'dan sezon açıklaması: ''2019'u yakalayamayız ama...''

Nevşehir’de düzenlenen Kapadokya Tanıtım Stratejisi Çalıştayı’na katılan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya turizm sezonuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Reklam
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya'dan sezon açıklaması: ''2019'u yakalayamayız ama...''
04 Haziran 2021 - 18:59
Kapadokya'nın bölge olarak aslında tüm dünyanın tanıdığı ve bildiği önemli bir destinasyon merkezi olduğunu beirten TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya Kapadokya gibi destinasyonların tanıtmadan ziyade sık sık hatırlatma gerektiren destinasyonlar olduğunu söyledi.

Yaz ayında iyi bir dönem geçirmeyi umut ettiklerini belirten ve birçok sektörde olduğu gibi turizmde de her şeyin aşılanma ile doğru orantılı olduğuna dikkat çeken Bağlıkaya aşılanma işlerinin Haziran sonuna kadar büyük ölçüde tamamlamış olacacağını belirterek şu açıklamalarda bulundu:

''Dolayısıyla haziran ayından sonra daha iyi bir sezon bekliyoruz. 2019 yılını yakalamamız mümkün olmayacak ama 2020’den biraz daha iyi bir sezon bekliyoruz. Neden öyle bir beklenti içerisindeyiz? Sezon geç de açılsa artık Ekim ve Kasım ayına kadar uzayacağını düşünüyoruz. Pandemide sektörün de bu dönemde artık çok daha tecrübeli ve deneyimli olduğunu düşünüyoruz. Dolayısıyla sınır kısıtlamalarının kalktığı andan itibaren tam kapasite olarak turizm hareketliliğinin başlayacağına inanıyoruz.''

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum