Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya'dan 2021 turizm sezonu için iyimser tahmin!

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları dahil olmak üzere bu yıl iyi bir ziyaretçi sayısına ulaşılacağını belirtti.

Reklam
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya'dan 2021 turizm sezonu için iyimser tahmin!
06 Nisan 2021 - 11:20
Reklam
Afyonkarahisar'da çeşitli ziyaretlerde bulunan TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, açıklamalarda bulundu.

Salgının tüm dünyada yıkıcı etkilerinin olduğunu dile getiren ve 2020 yılında tüm dünyada olduğu gibi Türkiye turizminde de yüzde 70'e yakın gerileme yaşandığını ifade eden TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, turizmi canlandırmak, daha fazla gelir elde etmek amacıyla çalışmalar yürüttüklerinin altını çizdi.

Turizm sektörünü sezonuna hazır hale getirmeye çalıştıklarıni söyleyen ve Türkiye dışında Avrupa'daki kaynak ülkelerde de aşılamanın artmasının 2021 turizm sezonuna pozitif yansıyacağını düşündüklerini aktaran Bağlıkaya, şunları kaydetti:

''Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları dahil olmak üzere, bu yıl iyi bir ziyaretçi, 20-25 milyar civarında da bir döviz girdisi bekliyoruz. Ağırlıklı olarak yine Rusya ve Ukrayna'dan turist girişleri geçen haftalarda başladı. Turist girişleri Nisan ayının 15'inden itibaren hızlanacak. Onun arkasından gelecek İngiltere ve Avrupa pazarı da aşı karnesi ile ilgili gelişmelere bağlı, daha onun kuralları belirlenmedi ama Türkiye her halükarda en az 25 milyon civarında turist alacaktır.''


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum