Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: ''Tıp alanından gelecek güzel haberleri bekliyoruz, yoksa...''

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, turizm sektörü için umutlu haberler beklediklerini ifade etti.

  • Reklam
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: ''Tıp alanından gelecek güzel haberleri bekliyoruz, yoksa...''
02 Ekim 2020 - 12:16
Reklam
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nı (BTSO) beraberindeki heyetle ziyaret eden ve turizm sektörü için umutlu haberler beklediklerini ifade eden Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya "Sektör olarak tıp alanından gelecek güzel haberleri bekliyoruz. Aksi durumda gelecek yıl iç turizm 2020 yılına benzer bir senaryo ile geçecektir. Dışardan gelecek turist anlamında ise bu yıldan biraz daha iyi bir sezon geçirebiliriz." dedi.

Koronavirüs (Covid-19) salgınından turizm sektörünün çok fazla etkilendiğini, salgın sonrası dönemi daha iyi değerlendirmek için aralıksız çalıştıklarını belirten ve turizm sektörünün umutlu haberleri beklediğini ifade eden TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, şunları aktardı:"Sektör olarak tıp alanından gelecek güzel haberleri bekliyoruz. Aksi durumda gelecek yıl iç turizm 2020 yılına benzer bir senaryo ile geçecektir. Dışardan gelecek turist anlamında ise bu yıldan biraz daha iyi bir sezon geçirebiliriz. Bursa sanayisinin yanında aslında hem kültürel varlıklar hem de tarihsel açıdan önemli de bir turizm kenti. Şehirde sanayi ile turizmin ortak bir sinerji oluşturabileceğine inanıyoruz. Özellikle fuar ve kongre turizminde Bursa’nın önemli bir potansiyeli var. Bu etkinlikler için şehre gelen ziyaretçiler Bursa’da hem tarih hem kültür hem de gastronomi alanında önemli merkezleri gezme imkanına sahip.TEKNOSAB müthiş bir proje. Çok önemli bir girişim. Burada gurur verilecek bir iş yapılıyor. TEKNOSAB ülke ekonomimize ve bölge turizmine büyük katkılar sağlayacaktır. Öte yandan Uludağ Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (UYEM) de Uludağ’ın dört mevsim turizme katkı sağlaması açısından kıymetli bir proje."


Bünyelerinde oluşturdukları turizm konseyi ile sektörün gelişmesine katkı sağlayacak projeler geliştirdiklerini belirterek Bursa'yı öneli bir dünya şehri yapmak için çalıştıklarını kaydeden BTSO Başkanı Burkay ise yaptığı açıklamada "Bu doğrultuda Bursa’mızın ekonomisini sırtlayan, kent kimliğimizi oluşturan asırlık sanayi geleneğimizin dünyanın önemli metropollerinde olduğu gibi geliştirilerek korunması ve tüm değerlerimizle bir arada yaşaması gerektiğini her fırsatta dile getiriyoruz. TÜRSAB Başkanımız Sayın Firüz Bağlıkaya ve çok kıymetli sektör temsilcilerimizle de bir araya gelerek faydalı bir görüşme gerçekleştirdik. Ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum