Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
 • Reklam

Dedeman Otelleri'nde şok gelişme! Üst düzey 2 yöneticiye ticari sır davası

Türkiye'nin önde gelen otel zincirlerinden Dedeman'ın, otellerin eski yöneticileri Emrullah Akçakaya ve Tunay Erdal'a 'ticari sır' davası açtığı belirtildi.

 • Reklam
Dedeman Otelleri'nde şok gelişme! Üst düzey 2 yöneticiye ticari sır davası
02 Ekim 2020 - 04:24
Reklam

Dedeman Otelleri'nin eski CEO'su Emrullah Akçakaya ile iki otelin genel müdürlüğü görevini yürüten Tunay Erdal hakkında 8'er yıla hapis istemiyle dava açıldığı bildirildi.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Dedeman Holding’e bağlı üç turizm şirketi suç duyurusunda bulunululurken Avukat Dr. Rezan Epözdemir’in imzasını taşıyan savcılık başvurusunda, grubun iki üst düzey yöneticisi şüpheli sıfatı ile yer aldı. Yürütülen soruşturma geçen hafta tamamlandı ve hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi.

İddianamede sanıklar grubu zarara uğratmakla suçlanırken, iddianamede bilirkişi raporu ve bağımsız denetim raporu ile sanıkların ve şikayetçilerin ifadeleri yer aldı. İddianamede grubun Levent ve Gayrettepe’deki iki otelinde müdür olarak görev yapan Tunay Erdal'ın ilişkide olduğu kişilere yüklü ödemeler yapılmasını sağladığı, mimar K. K. 'ye 1 milyon liralık ihale verdiği ileri sürüldü. Erdal'ın ayrıca, fahiş fiyatlarla işler yaptırdığı ifade edildi.Emrullah Akçakaya ticari sırları paylaşmakla suçlanıyor


Dedeman Otelleri eski CEO’su Emrullah Akçakaya ise, grubun ticari sırlarını rakip üç otel firması ile paylaşmakla suçlanıyor. Akçakaya ayrıca, yetkisi olmadan, iki şirket adına imza atmak ve 11 ayrı sözleşme ile grubu borçlandırmakla suçlanıyor.


 • Reklam

YORUMLAR

 • 11 Yorum
 • Gökhan Çiftci
  1 yıl önce
  Keşke, bu haberi yayınlarken size servis edilen haberin gerçekleri yansıtmadığını ve masum insanları zan altına attığınızı düşünebilseydiniz.
 • Orhan Gökçen
  1 yıl önce
  Tunay bey ve Emrullah beye istediğiniz kadar suçla***arla bulunun kazanan en nihayetinde onlar olacak ama bu ulusal basına bu haberi çıkarmakta nor***de pek mümkün değildir. Murat Dedeman ile onlarca yıl çalışmış olan bu ekibe atılan bu suçlama eminim kemiklerini sızlatmıştır. İşin açıkçası dedeman isminin bir saygınlığı vardı sektör çalışanları üzerinde ama bu durum ne kadar amatörce yönetildiğini ve asla çalışılması gereken bir işletme olduğunu bana gösterdi... Allah orada şuan çalışan yönetici ve çalışanlarına kazasız belasız kurtarır inşallah...
 • ENGİN TOKMAK
  1 yıl önce
  Bu sektördeki en iyi yöneticilerden biri olan (belkide en iyisi)Emrullah Akçakaya abimizin böyle saçma ithamlarla suçlanarak karalanmaya çalışılması akla mantığa sığmayan bir harekettir. Daha önce kendisiyle çalışma onuruna layık olanlardan biriyim ve herkes bilirki Emrullah Akçakaya turizm sektörünun mihenk taşıdır. Sadece otelcilik konusunda değil karakteri, her zaman yanında olduğunu hissettirmesi, yol gostermesi ve daha birçok bildiğim ama burada dile getiremedigim yardimseverliği... Çok iyi biliyorum ki bu davadan yara alacak tek taraf Dedeman otelcilik grubunun basiretsiz yeni yönetimidir.
 • ILKER TÖRE
  1 yıl önce
  Turizmde ismiyle bir marka olan "Emrullah Akçakaya" böyle bir saygısızlığı asla haketmemiştir. Her zaman bizim için kariyerinde örnek bir insan olmuştur ve yine örnek insan olarak devam edecektir...
 • Ali Degirmen
  1 yıl önce
  Haberi okuyunca ta en başındaki ilk harfinden, en sonuna kadar yalan dolan olduğu belliydi. Tunay Erdal bey'i yaklaşık 28 senedir tanıyan bir kişi olarak bu noktalara tırnaklarını kazıyarak geldiğine bizzat şahidim. Onu böyle yalan haberler ile itibarsızlaştırmaya çalışanlar, kendileri aslında büyük bir kaybın içinde olacaklar. Ayrıca kendisini tanımayan bir kişi bile onunla beş dakika görüşse böyle bir oyunun oyuncusu olmayacağını anlar. Elbet hakikat ve adalet doğrunun yanında olacaktır. Ki Tunay Erdal ve Emrullah bey 'de kazanacaklardır. Dedeman grubu bu yanlışından bir an önce dönmeli ve bu değerli insanlardan bizzat hem kendileri hem de avukatları aracılığı ile özür dilemelidir.
 • Serdar Bütüner
  1 yıl önce
  Emrullah Akçakaya ,her zaman örnek aldığımız Türk Turizminin yetiştirdiği en değerli Turizm duayeni, karekterli, dürüst bir insandır. Karala***arı kınıyorum.
 • Serdar A.
  1 yıl önce
  Emrullah Bey, Sektördeki duayen yöneticilerimizdendir. Kariyer planlaması yapan genç nesillere örnek olmuş bir önder olmasının yanında; her zaman bağlı olduğu kurumları sahiplenen ve aidiyet olgusunu aşılayan bir değerdir. Bu kadar kolay yıpratılamaz...
 • Mahmut Sağlık
  1 yıl önce
  Güneş balçıkla sıvanmaz. Dedeman grubunu en zor zamanlarında düzlüğe çıkar prestij kazandır sonra böyle suçlan... İyilik yap kötülük bul yazık... Emrullah Akçakaya bunlara tenezzül edecek kişilik ve karakterde değildir.
 • Hasan kılıckaya
  1 yıl önce
  Dedeman grubunun ***i yapısı tüm finans ve turizm camiasında bilinmekte, Emrullah akçakaya göreve geldiği andan itibaren, grubu bu sıkıntıdan kurtarmak için uğraştı, ben bir bankada müdürüm. Kredi fiyatlaması diğer konularda pek çok kez benimle fikir cimnastiği yaptı. Görevi süresince, grubun ***i yapısını iyileştirmek için çakılı. Bu konulara direkt şahitim. Dedeman grubunu şuanki yöneticilerinin bu haksız iddiaları için adelet önünde hesap vereceklerine eminim.
 • Özcan Tekin
  1 yıl önce
  Hayatta hiç bir iyilik karşılıksız kalmazın en acı örneği Emrullah bey bu karalama olayına muhatap olabilecek en son kişi bu camiada Murat Dedemanın kemikleri sızlıyordur mezarında
 • Alper Duran
  1 yıl önce
  Emrullah Akçakaya Türk turizminin yetiştirdiği en nitelikli insanlardan birisidir. Bu saçma sapan suçla***ar onu yıpratmak için uydurulmuş hikayelerden birisidir. Emrullah Akçakaya'nın daha uzun yıllar Türk otelciliğinin mihenk taşlarından biri olarak çalışmaya devam edeceğinden hiç kuşkum yok