Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

TÜRSAB, Diyarbakır'da Mezopotamya Bölgesel Turizm Fuarı düzenleyecek

Diyarbakır'ın ev sahipliğinde dün, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Valilikler, Karacadağ ve Dicle Kalkınma ajanslarından yetkililer, Türkiye'nin önde gelen turizm aktörleri ve acente temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştay ile bölgede pandeminin ardından turizmin gelişmesi için harekete geçildi.

TÜRSAB, Diyarbakır'da Mezopotamya Bölgesel Turizm Fuarı düzenleyecek
09 Kasım 2020 - 09:01
Reklam

Düzenlenecek fuarla ilgili olarak Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya yaptığı açıklamada şehir tanıtımlarından ziyade bölge tanıtımlarının daha önemli olduğunu düşündüklerini, çalıştayda Mezopotamya Bölgesel Turizm Fuarı ile ilgili protokol imzaladıklarını söyledi.


Katılımcı turizm firmaları ve seyahat acentalarının bu fuarda yer almak istediklerini beyan ettiklerini belirten ve pandeminin ardından süreci başlatacaklarını aktaran TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya fuarın bölgenin tanıtımına çok büyük katkıları olacağını düşündüğünü ve bölgenin hak ettiği kadar turist almadığına işaret etti.

Düzenlenecek olan fuarın bölgede bir farkındalık oluşturacağına işaret eden Bağlıkaya "Geçmişten gelen yanlış bir algı var. Bölge son derece huzurlu ve güvenli. Buraya gelip, gidenler biliyor. Tüm sektörün bunun farkına varmasını sağlamamız gerekiyor." dedi.
Reklam

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum