Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TÜRSAB Genel Kurulu başladı! Bağlıkaya'dan birlik mesajı

Katılımın yüksek olduğu TÜRSAB 24. olağan genel kurulu başladı.

Reklam
TÜRSAB Genel Kurulu başladı! Bağlıkaya'dan birlik mesajı
30 Kasım 2019 - 11:47
Reklam

Katılımın yüksek olduğu TÜRSAB 24. olağan genel kurulu başladı.

 

Değişim Hareketi’nin lideri ve TÜRSAB Yönetim Başkanı Firuz Bağlıkaya, 18 yıllık Başaran Ulusoy döneminde yönetim kurulu üyeliği yapan TÜRSAB Tek Yürek Grubu’nun adayı Davut Günaydın, Güçlü TÜRSAB Grubu’nun adayı TÜRSAB yönetim kurulu üyesi Hasan Ersem ve Yükselen TÜRSAB hareketinin adayı Tansu Demir’in adaylığını açıkladığı ve katılımın oldukça yüksek olduğu, aynı zamanda TÜRSAB’ın Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’na göndereceği üyelerin de seçileceği 24. genel kurulda, Ajans temsilciliği için Emin Çakmak, Sergat Uslan, Erkunt Öner ve Halil İbrahim Kalay adaylığını açıkladı.

 

Katılımcılar arasında TTYD Başkanı Oya Narin, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, TÜROB Başkanı Müberra Eresin, ETİK Başkanı Mehmet İşler’in yanı sıra, İstanbul Turizm Platformu Koordinatörü Cumhur Güven Taşbaşı, Kültür ve Turizm Eski Bakanı Bahattin Yücel ile birlikte birçok stk başkanı da katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya şunları söyledi:

''Değerli arkadaşlarım izin verirseniz böyle toplantılarda yapılan bir şeyi, ben yapmak istemiyorum. Yani sizin bildiğinizden de öte zaten sizin gerçekleştirdiğiniz işleri, rakamları sizlere anlatmak istemiyorum. O kağıtlarda olan, istatistiklerde rekor olarak geçen rakamlar zaten sizin eseriniz sizin hayatınızdan, çalışmanızdan, emeğinizden ortaya çıkıyor. O yüzden ben bugün burada size bakarak sayenizde gördüğüm manzarayı aktarmak paylaşmak istiyorum. Burada biz bize olduğumuzu görüyorum. Burada büyük ve güçlü bir aile görüyorum. Evet bize siz kimsiniz diye sorulduğunda cevabımız biz bir aileyiz olur. Herbiri bulunduğu yere hayatını koyarak, yıllarını vererek, taş üstüne taş koyarak, idealler, hedefler peşinde koşarak, çocuk yetiştirir gibi emek ve zahmetle işlerini geliştirerek bunları yaparkende ülkesini büyüterek bugünlere gelen insanlar görüyorum.

 

Biz büyük bir aileyiz Biz rehberiz, Biz acenteyiz

 

Biz bu cennet vatanın güzelliklerini misafirlere gösteren, anlatan, duyuran, öğreten, hissettiren rehberleriz. Biz otelciyiz. Gelen misafirlerimizin tertemiz, sımsıcak, dop dolu bir tatilinin ev sahipleriyiz. Biz acentayiz. Her türlü riske zorluğa göğüs gerip, dünyanın her köşesinden milyonlarca insanı Türkiye ile, insanıyla buluşturan sarsılmaz köprüyüz. Biz bir aileyiz..Biz bu ülkenin geleceğiyiz. Biz türkiyeyiz.. Hepiniz hoş geldiniz. Şeref verdiniz. Bu duygularla Genel Kurulumuzun ülkemize sektörümüze ve dünya turizmine hayırlı olmasını en derin duygularımla temenni ediyor, saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.''

 

Genel kurulda Divan başkanlığına, Firuz Bağlıkaya ile Davud Günaydın’ın önerisiyle Deniz Tüfekçi, Aylin Özsavaş Koparan, Yıldırım Taş, Salih Zeki Salihoğlu ve Güllü Alkurt seçildi.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum