Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TUSAD, ASATDER ve YONDER'den Ortadoğu turizm pazarı için güç birliği

Ortadoğu pazarında faaliyet gösteren 180 seyahat acentası Ortadoğu Turizm Teşkilatı çatısı altında bir araya geldi.

  • Reklam
TUSAD, ASATDER ve YONDER'den Ortadoğu turizm pazarı için güç birliği
02 Ekim 2019 - 22:50
Reklam

Ortadoğu pazarında faaliyet gösteren 180 seyahat acentası, sektörün sorunlarının çözümü ve pazarın geliştirilmesi için Ortadoğu Turizm Teşkilatı çatısı altında bir araya geldi.

 

İstanbul’da BW Citadel Hotel’de düzenlenen toplantıda bir araya gelerek ortak deklarasyon imzalayan İstanbul Turizm Seyahat Acentaları ve İşadamları Derneği (TUSAD), Arap Seyahat Acentaları ve Turizm Geliştirme Derneği (ASATDER) ve Yoncakaya Turizm İşadamları Derneği (YONDER) üyelerinden oluşan 180 seyahat acentası, Ortadoğu Turizm Teşkilatı çatısı altında güç birliği yaptı.

 

TUSAD Başkanı Hasan Bayram : Sorunların çözümü için birlik olmalıyız

Ortak deklarasyonun imzalandığı toplantıda yaptığı konuşmada TUSAD, ASATDER ve YONDER’in Ortadoğu Turizm Teşkilatı çatısı altında güç birliği yaptığını hatırlatan TUSAD Başkanı Hasan Bayram turizm sektöründe faaliyet gösteren meslektaşlarından aldıkları yetki ve güç ile yollarına daha emin adımlarla devam edeceklerini söyledi.

 

Ortadoğu pazarının Türk turizmindeki önemine değinen Hasan Bayram, “Bizler Ortadoğu pazarında sadece ticaret yapmadık. Aynı zamanda önemli dostluklar da kurduk. Ortadoğu ülkelerine yaptığımız ziyaretlerde ne kadar sıcak dostluklar kurduğumuzun daha iyi farkına vardık. Türkler ve Araplar arasında turizmle gelişen dostluk, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gayreti ve samimiyetiyle çok üst seviyelere ulaştı” şeklinde konuştu.

İstanbul'da korsan taşımacılıkla yapılan mücadelenin turizmi olumsuz etkilediğini, bununla birlikte Ortadoğu turizm pazarının yarattığı ekonomiye rağmen hak ettiği değeri görmediğini ifade eden Hasan Bayram, şunları söyledi: “Uzun zamandan beri UBER ve korsan taşımacılığa karşı olduğumuzu, turizmde taşımacılık fiyatlarının ve kalitesinin düşmesine sebep olduğunu defalarca söyledik. Bu konu ilgili olarak başta Cumhurbaşkanımıza ve diğer yetkili kurumlara raporlarımızı defalarca sunduk. Bizler misafirlerimizin tur ve transferlerini VIP Vito Mercedes araçlar ile yapmaktayız. Bugün Uber, XL Vito araçları sistemden çıkardığı halde gerçek turizm araçları halen sıkıntı yaşamaktadır. Dün olduğu gibi bugün de şehir içi taşımacılık sektörünün iyi yönetilememesi turizme ve acentalarına zarar veriyor.”

 

Sorunların çözümü için birlik olmaya ve sektörle ilgili her kurumda temsil edilmenin gerekliliğine değinen Hasan Bayram, turizm sektörünü ciddi sıkıntılara sokan UKOME kararlarının istişare edilmeden alınmış olduğunu söyledi. 

ASATDER Başkanı Ahmet Kırk: Mücadeleye devam edeceğiz

Ortak deklarasyona imza atan Arap Seyahat Acentaları Derneği (ASATDER) Başkanı Ahmet Kırk yaptığı konuşmasında turizm ve seyahat acentalarının İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bazı kesimlerin rantına kurban edildiğini savundu. ASATDER Başkanı Ahmet Kırk “Bizler turizmcinin yol belgesi problemi çözülünceye kadar mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

YONDER Başkanı Metin Duyar: Kimse gücümüzü sınamasın

Ortadoğu pazarında çalışan seyahat acentalarının sorunlarının çözümü için yetkilileri göreve çağıran Yoncakaya Turizm İşadamları Derneği (YONDER) Başkanı Metin Duyar da yaptığı konuşmada Ortadoğu Turizm Teşkilatı çatısı altında bir araya gelerek daha da güçlendiklerini vurguladı. YONDER Başkanı Metin Duyar, “Turiste ve turizmciye uzanacak eller ile mücadele etmeye devam edeceğiz. Kimse gücümüzü sınamasın” dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Erkan
    2 yıl önce
    Sivil denetim ekibi yol belgesini bahane ederek aracımı bağladı 60 günde men etti trafikden bunun zarwrını kim ödeyecek