Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Uçaklardaki o anons tarihe karışıyor!

İngiltere’nin en köklü havayolu şirketi British Airways, tarihi bir karara imza attı.

  • Reklam
Uçaklardaki o anons tarihe karışıyor!
10 Ekim 2021 - 21:10
Reklam
Kabin görevlileri ve pilotlara anons yaparken bayanlar ve baylar tabirini kullanmayın uyarısı yapan British Airways, bundan böyle daha geniş sosyal normlara saygı göstermek amacıyla uçaklarında cinsiyetten bağımsız terimleri kullanacaklarını açıkladı.

British Airways tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada ''Çeşitliliğe ve kapsayıcılığa inanıyoruz ve bizimle seyahat ederken tüm müşterilerimizin kendilerini iyi hissetmelerini sağlamaya kararlıyız.'' ifadelerine yer verilirken ABD'li havayolu şirketi Delta Air Lines'da gelecek günlerde benzer bir uygulamayı uçuşlarında hayata geçirecek. Daha önce Lufthansa, easyJet ve Air Canada dahil üzere büyük havayolu şirketleri, çocukları ve daha geniş kitleleri benimsemek için farklı bir terimler hayata geçirmişti.


Japon Havayolları da geçtiğimiz yıl olumlu bir atmosfer yaratmak ve herkese saygı göstermek için cinsiyetten bağımsız terimler kullanmaya başladıklarını açıklamış, Avustralyalı havayolu şirketi Qantas da personeli cinsiyete özgü terimler kullanmaktan kaçınmaya teşvik etmek için 2018'de Katılım Ruhu girişimini başlatmıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum