Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Üçüncü dalga endişesi! Turizmcinin gözü Avrupa'da

Türkiye’nin turizmde ana pazarları arasında olan Almanya, Ukrayna İngiltere gibi ülkelerde üçüncü dalganın sert bir şekilde ortaya çıkması tam kapanma kararlarını gündeme getirdi.

  • Reklam
Üçüncü dalga endişesi! Turizmcinin gözü Avrupa'da
29 Mart 2021 - 09:28
Reklam
Koronavirüs salgınında gelir kayıpları yüzde 72’yi bulan turizm sektörü 2021’e umutlu başlarken, sektör temsilcileri gelen haberlerle yeniden krizli günlere göre hazırlık yapmaya başladı.

2021 yılı için tahmin yapmanın hala zor olduğunu ve bu nedenle daha fazla nasıl önlem alabilir noktasında olduklarını belirten sektör temsilcileri aşı çalışmalarının başlamasının bu anlamda Türkiye'nin turizmdeki şansını artırdığına dikkat çekti. Sektör temsilcileri her şeye rağmen sezonun Nisan sonu ve Mayıs ayında açılacağını, Temmuz ve Ağustos aylarında da yoğunluk yaşanacağını öngördüklerini belirtti.


Sektörde gereksiz bir iyimserliğin hakim olduğunu belirten, turizm sektöründe hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söyleyen eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel 2020 yılında ciddi ciro kayıpları yaşandığını, dünyada turizm geliri 1.1 trilyon dolar azaldığını ve bu yüzden tehlikenin görülüp kötü durum senaryosu hazırlanması gerektiğini belirtti.


Yaptığı açıklamada bu sezonun da son dakika rezervasyonları ile şekilleneceği görüşünü savunnan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı ise Güvenli Turizm Sertifikası’nın önemli olacağını, seyahat kısıtlamalarının ve belirsizliğin ortadan kalkmasının ardından rezervasyon akışının artacağını ifade etti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum