Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turizm çalışanlarının aşılanmaya başlanacağı tarih belli oldu!

Turizm sektörü çalışanlarına verilen aşı önceliği hazırlıklarında sona gelindi.

Reklam
Turizm çalışanlarının aşılanmaya başlanacağı tarih belli oldu!
28 Mart 2021 - 15:08
Reklam
Koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında gelen turizmde sezon öncesi aşı heyecanı başladıı.

Söz konusu aşılama programı öncesinde turizmin başkenti Antalya'da sezon öncesi hazırlıklara hız verilirken Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ve Antalya Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri kayıt işlemlerinin sonuna gelindiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı'nın turizm sektör çalışanlarına aşıda öncelik verilmesi kararıyla rahat bir nefes alan turizmciler, hazırlıklarını büyük bir hızla sürdürürken Antalya Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri, turizm hizmeti veren tesislerin yıl boyunca kesintisiz olarak açık kalmasını sağlamak amacıyla aşılama çalışmasına başlanacak tarihi açıkladı.

Güvenli Turizm Sertifikalı olarak hizmet verecek olan konaklama tesislerindeki turizm çalışanlarının aşılama programının 7 Nisan itibarı ile başlayacağını ve ay sonuna kadar bitirileceğini açıkladı.

Yetkililer tarafıdan verilen bilgiye göre, ilk etapta halen açık olan ve Güvenli Turizm Sertifikası'na sahip otellerin çalışanları aşılanacak.

Türkiye genelinde bakanlık ve Bilim Kurulu'nun uygun gördüğü grupların Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü vasıtasıyla açılan web sitesi üzerinden aşı olacakların kayıtlarının alındığını belirten bakanlık yetkilileri isim listelerinin tamamlanmak üzere olduğubu, listeler ve bilgilerin hedef nüfusa ilave edilerek o kişilerin aşılarının nasıl ve hangi dozlarda yapılacağının belirlendiğini kaydetti.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum