Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Uçuş sayısını artıran ülke Rus turist için harekete geçti

Rusların vizesiz uçabildiği ülke Türkiye’nin yokluğunda yolcu kapmak için atağa kalktı. 

  • Reklam
Uçuş sayısını artıran ülke Rus turist için harekete geçti
18 Mayıs 2021 - 18:22
Reklam
Rusya'nın Türkiye'ye yönelik getirdiği kısıtlamalar sonrasında havayolu şirketlerinin uçuşlarını iptal etmesinin ardından Moskova ile İstanbul hattında havayollarının haftada sadece iki uçuşla sınırlandırılması, başta Avrupa destinasyonları olmak üzere aktarma noktası arayışındaki Rus turistler için yeni alternatifleri öne çıkarmaya başladı. 

Rusların vizesiz uçabildiği Sırbistan’ın başkenti Belgrad, Türkiye’nin yokluğunda yolcu kapmak için atağa kalkarken özellikle Yunanistan, Karadağ, Hırvatistan gibi ülkelere tatile gitmek isteyen ancak doğrudan uçmakta zorlanan turistler için Sırbistan Havayolları Air Serbia Rusya uçuşlarını arttırdı. 


Türkiye ile uçuşların askıya alınması nedeniyle İstanbul üzerinden transit olarak yurt dışına uçma imkanları kısıtlanan Rus turistler için Belgrad havalimanını hub  haline getirmeye devam ediyor. Air Serbia web sitesinde yer alan mesajda, 13 Mayıs'tan beri Belgrad ile Moskova arasındaki uçuşların haftada 6'dan 7'ye çıkarıldığı, buna ek olarak Rusya'da üç şehre daha sefer başlatıldığı bildirildi.


Air Serbia'nın web sitesinde yer alan bilgilere göre 4 Haziran'dan itibaren Rostov-on-Don'dan Cuma ve Pazartesi günleri direkt uçuşlar başlarken aynı tarihte Krasnodar'dan, 8'inde ise St. Petersburg'dan haftada iki gün uçuşlar başlayacak. 


Air Serbia, Rus yolcularına popüler turistik şehirlere ve Atina, Bükreş, Londra, Ljubljana, Paris, Prag gibi Avrupa başkentlerine de aktarmalı uçuş için ekonomik fiyatlar sunma sözü veriyor. 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum