Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ülkay Atmaca'dan 2021 turizm sezonu öngörüsü!

Türkiye ve birçok ülkede ekonominin en önemli kaynaklarından biri olan turizm sektörü, 2020 yılında koronavirüs nedeniyle ciddi kayıp yaşadı.

Reklam
Ülkay Atmaca'dan 2021 turizm sezonu öngörüsü!
02 Ocak 2021 - 12:29
Reklam

Yılbaşını evinde geçirmek istemeyenlerin otelleri tercih ettiğini bu yüzden 2 gün iyi dolulukların olduğunu belirten Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca 2021 turizm sezonuna yönelik öngörülerini açıkladı.

2021 yılında sağlığın ön planda olduğu, güvenli turizm sertifikasının daha ciddiye alındığı bir yıl başladığını ve 2021'de azalan vaka ve ölüm sayılarıyla birlikte eskiden olduğu gibi yine rekorların kırıldığı bir yıl olmasını dilediklerini belirten Atmaca sektör olarak 2021'den umutlu olduklarını vurguladı.


Aşının bulunmasının ve aşının göstereceği performansın dünya ve Türk turizmi için çok önemli olduğunu belirten Atmaca şöyle devam etti:


''Çünkü insanlar, geçen 10 ay boyunca özgürlüğün ve sağlığın ne demek olduğunu daha iyi anladı. Uçuş yasakları, insanların tatile gitmeden önce test yaptıracak olması, döndüklerinde karantinada kalma zorunluluğu gibi nedenlerden dolayı insanlar, tatillerinden vazgeçmişti.  Bu denizi, bu coğrafyayı, bu kültürü, bu lezzeti insanlar çok özledi. Bu yüzden 2021 kesinlikle çok daha iyi olacaktır.''

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum