Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ülke alarma geçti! İnternet erişimi kesildi, Dışişleri Bakanlığı seyahat uyarısı yaptı

Hükümet karşıtı başlayan protestolar nedeniyle çok sayıda bölgede internet erişiminin engellendiği belirtiliyor.

  • Reklam
Ülke alarma geçti! İnternet erişimi kesildi, Dışişleri Bakanlığı seyahat uyarısı yaptı
03 Ekim 2019 - 01:20
Reklam

Irak’ta başkent Bağdat başta olmak üzere, Basra, Kerkük ve Dikar’da da devam eden hükümet karşıtı protestolar nedeniyle, Dikar’da sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, çok sayıda bölgede internet erişiminin engellendiği belirtiliyor.

 

Yolsuzluklar sebebiyle ve işsizliğe çözüm getiremediği gerekçesiyle Bağdat hükümetininin protesto edildiği ve Irak Sağlık Bakanlığı’na göre 1, yerel medyaya göre 3 kişinin hayatını kaybettiği ve 200 kişinin yaralandığı gösteriler, başkent Bağdat’tan, Kerkük, Dikar ve Basra’ya da yayıldı. Bağdat ve diğer bölgelerde internet erişiminin kesildiği belirtiliyor. Yerel medya, Irak Savunma Bakanlığı’nın kamu kurumlarını ve diplomatik temsilcilikleri korumak adına acil durum ilan ettiğini duyurdu.

 

Ülkede yaşanan gelişmeler üzerine Dışişleri Bakanlığı tarafından da Irak'a yönelik seyahat uyarısı yapıldı. Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan uyarıda: ''Başkent Bağdat dahil olmak üzere Irak’ın muhtelif vilayetlerinde 1 Ekim 2019 tarihinden bu yana devam eden gösteriler nedeniyle, vatandaşlarımızın zorunlu olmadığı takdirde bu aşamada olayların yaşandığı bölgelere seyahat etmekten kaçınmaları tavsiye edilmektedir.'' ifadelerine yer verildi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum