Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ülke şokta! Turistleri taşıyan helikopter göle düştü

13’ü turist olmak üzere 16 kişi taşıyan bir helikopter doğa parkında bulunan göle düştü.

  • Reklam
Ülke şokta! Turistleri taşıyan helikopter göle düştü
12 Ağustos 2021 - 23:29
Reklam
Rusya’nın uzak doğusunda bulunan Kamçatka yarımadasında bugün, 13’ü turist olmak üzere 16 kişi taşıyan bir helikopter bir göle düştü.

Yerel makamlar, Mi-8 tipi helikopterin Kronotski Doğa Parkı'ndaki Kuril gölüne düştüğünü, helikopterde hepsi turist olan 13 kişi ile üç kişilik mürettebat bulunduğunu açıkladı.


İkisi ağır olmak üzere 8 kişinin kurtarıldığı kazada kaybolan diğer sekiz kişinin ölmüş olduğunun düşünüldüğünu açıklayan yardım ekipleri, sıcaklığı 5-6 derece civarından olan suda uzun süre hayatta kalmanın mümkün olmadığını belirtti.


Rusya Acil Durumlar Bakanlığı tarafından kaza yerine 40 dalgıç ve kurtarma personeli gönderilirken helikopterin 130 metre derinliğe battığı ve dalgıçların bu nedenle çalışamadığı kaydedildi.


Rusya havacılık işletmeciliği tarafından güvenlik kurallarının ihlal edilip edilmediğinin belirlemesi için soruşturma açtığı kazada helikopter yolcuları arasında bir de çocuğun bulunduğu belirtildi.

Büyük bir yarımada ve özellikle volkanları ve vahşi doğası sebebiyle turistler tarafından çok sevilen Kamçatka'da yerel bir firma olan Vitiaz-Aereo’ya ait Mi-8 helikopterinin turistleri Petropavlovsk-Kamchatsky kasabasını çevreleyen volkanlardan biri olan Hodutka'ya götürmesi gerekiyordu.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum