Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ülkede seyahat kısıtlamaları gevşetildi, giriş ve çıkışlarda kuyruk oluştu!

Ülkede seyahat kısıtlamalarında yapılan değişiklikler seyahat yoğunluğuna neden olurken ülkeye giriş ve çıkışta uzun kuyruklar oluştu.

  • Reklam
Ülkede seyahat kısıtlamaları gevşetildi, giriş ve çıkışlarda kuyruk oluştu!
20 Haziran 2021 - 21:15
Reklam
Ülkede hükümet 1 Temmuz’a kadar gerekli olmayan tüm yurt dışı seyahatlerinden kaçınmayı tavsiye etmesine rağmen okulların 18 Haziran’da kapanmasının ardından tatil yoğunluğu başladı.

Cuma günü pandemi önlemlerinde değişiklik yapılan ülkede önlemlerin azalmasıyla seyahat büroları ve acentalar dolarken cumartesi günü Norveç Oslo Gardermoen Havaalanı'nda uzun kuyruklar oluştu. Norveç’ten, İsveç’in sınır bölgesindeki alışveriş merkezlerine gidişlerde büyük trafik kuyruğu meydana geldi.


20 Haziran pazar günü saat 12.00’den itibaren geçerli olan yeni kurallara göre Norveç'te açık havada halka açık etkinliklerde sınır iç mekanlarda geçerli olanın iki katı olabilecek. İçki servisi yapılan yerlerdeki gece yasağı da kaldırıldı, ancak yine de gece yarısından sonra yeni müşteri kabul edilmemesi isteniyor.


Bununla birlikte önümüzdeki hafta perşembe gününden itibaren geçerli bir Covid-19 aşısı sertifikasına sahip AB vatandaşları Norveç'e girebilecek. Hükümet ayrıca Avrupa Ekonomik İşbirliği Alanı AEA, Schengen ve Birleşik Krallık ile Norveç Halk Sağlığı Enstitüsü FHI’nin 5 Temmuz’dan itibaren güvenli kabul ettiği AB’nin üçüncü ülke listesindeki ülkeler için seyahat önlemlerini yürürlükten kaldırıyor. Ancak 5 Temmuz’dan itibaren seyahat tavsiyesi değişse bile, enfeksiyonun yüksek olduğu bir ülkeden gelenler yine de girişte karantinaya girmesi gerekecek.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum