Reklam
Reklam

ABD'nin yeni Başkanı Biden'ın Müslümanlara seyahat yasağı kararı belli oldu!

ABD’nin yeni başkanı Joe Biden, yemin etmesinin ardından seri halde çıkaracağı başkanlık kararnameleriyle Donald Trump döneminin bazı kararlarını tersine çevirecek.

Reklam
ABD'nin yeni Başkanı Biden'ın Müslümanlara seyahat yasağı kararı belli oldu!
17 Ocak 2021 - 16:38
Reklam
ABD başkanlığı görevini 20 Ocak'ta devralacak olan Joe Biden, göreve gelir gelmez selefi Donald Trump’ın aldığı bazı tartışmalı kararlardan geri adım atacak.

Biden’ın Beyaz Saray personel şefi olarak atayacağını açıkladığı Ron Klain, yeni üst düzey Beyaz Saray çalışanlarına yazdığı bildiride, Biden’ın ilk görev gününde yaklaşık bir düzine başkanlık kararnamesi imzalamayı planladığını belirtti.


Klain söz konusu kararnamelerin odak noktasında Biden'ın acilen ele alınması gereken dört kriz olarak nitelendirdiği koronavirüs pandemisi, iklim değişikliği, ekonomi ve ırkçılık olacağını belirtti.


Bu çerçevede Biden, göreve gelir gelmez Trump’ın nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan bazı ülke vatandaşlarının ABD’ye girişini yasaklayan hamlesini bertaraf edecek bir kararnameye imza atacak.


Biden’ın ilk görev gününde atacağı adımlardan bir diğeri de, federal binalarda ve eyaletler arası yolculuklarda maske takma zorunluluğu getirmek olacak.


Hakkında ikinci kez azil soruşturulması başlatılan ve 20 Ocak’ta yapılacak devir teslim törenine katılmayacağını açıklayan Donald Trump, 152 yıldır söz konusu törene katılmayan ilk ABD Başkanı olarak tarihe geçecek.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum