Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Uluslararası Turizm Filmleri Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Nevşehir'de gerçekleştirilen, Uluslararası Turizm Filmleri Festivali'nde, jürinin değerlendirmesinin ardından ödüller sahiplerini buldu.

Uluslararası Turizm Filmleri Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu
19 Eylül 2020 - 10:07
Reklam

Nevşehir Belediyesi ev sahipliğinde Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkıları ile bu yıl Kapadokya'da ilk kez gerçekleştirilen Uluslararası Turizm Filmleri Festivali'nin ödül töreni bölgenin önemli turizm merkezlerinden Paşabağı'nda peribacaları arasında yapıldı.

Türkiye'deki turizm potansiyelini tüm dünyaya tanıtmayı amaçlayan ve 350'e yakın filmin başvuru yaptığı programa, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetliler katıldı.

Reklam

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu yıl kısıtlı sayıda davetlinin katıldığı etkinliğin gelecek yıldan itibaren daha coşkulu şekilde düzenleneceğini ifade eden ​​​​​Festival Başkanı Can Saraçoğlu "Festival boyunca Nevşehir halkı ve Kapadokya coğrafyası misafirperverlik yaptı. Bu önemli organizasyonun önümüzdeki yıllarda taçlanacaktır. Amacımız, ülkemizin turizm potansiyelini uluslararası arenada gülü bir şekilde tanıtmaktır. Pandemi nedeniyle bu yıl katılım kapasitesi düşük tutuldu ama gelecek yıllardan itibaren daha geniş kapsamlı şekilde organize edilecektir." diye konuştu.

Ödül alan filmlerin izlenerek ödüllerin takdim edildiği programda turizm filmleri ülke kategorisinde Austria Strengthens Ties, My Country Azerbaycan, Yaroslavia Will Stay in Your Stories, bölge kategorisinde Nothing Much But Much More, Magic Cordoba, The Secret Of Tanintharyi, Dubrovnik Riviera, Kemeraltı'nın Sanatkarları şehir kategorisinde You Have Reached Your Destination, Staycation, Back To The Forest, Ben Antep'im filmleri ödül alırken Belgesel kategorisinde, Climent Gitart Pioner Del Turisme, seyahat filmleri kategorisinde, Magical Places in Lisbon, turizm hizmet kategorisinde, You Only Love Once, The İnspiration Behind An Old Manor House Hotel Renovation, turizm markaları kategorisinde, Alps At Their Very Best, Hunger For Experiencies, Tu Me Acostumbraste ile The Last Judgment by Hans Memling filmleri seçildi. Jüri, Nevşehir Belediyesi Özel Ödülü için ise Zagreb Loves You, Balat Rüyası ve Tokat adlı filmleri, Grand Prix Ödülü için ise Help isimli filmler belirlendi.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam