Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ünlü otel paylaşılamıyor! Kardeşler birbirine düştü

İstanbul Üsküdar'da bulunan ve Kurtlar Vadisi, Binbir Gece gibi bir çok dizi ve filmlere ev sahipliği yapan ünlü otel paylaşılamıyor.

Reklam
Ünlü otel paylaşılamıyor! Kardeşler birbirine düştü
10 Haziran 2021 - 22:53
Ünlü iş insanı Serdar Sözbir şirketteki hisselerin kendisine ait olduğunu, ailesinden maddi ve manevi hiçbir destek almadan oteli yaptırdığını belirterek, ortağı olan kardeşleri Tamer Sözbir ile Nihal Sözbir’e dava açtı.

İstanbul Anadolu Adliyesi’nde milyarlık bedelsiz verdiği hisseler için vasi davası açan ve babası Nazif Sözbir’in İstanbul’daki ticari faaliyetlerini genç yaşlarında eline alarak çalışma hayatına başladığını belirten iş insanı Serdar Sözbir tek başına bütün zorluklarla mücadele ederek benzin istasyonu ve İstanbul’un en gözde otellerinden Üsküdar’daki Sözbir Royal Residence Hotel'i inşa ettirdiğini ve otelin açılmasını sağladığını belirtti.

Ancak Serdar Sözbir her şey çok güzel giderken bir anda kardeşleri Tamer Sözbir ve Nihal Sözbir ile hukuk savaşına başladı. Kardeşler, baba Nazif Sözbir'e ait olan hisseleri sağlık sorunlarını kullanarak kendi yönetimlerine aldılar.

2000’li yılların başında ilk etapta imkansızlıklar nedeniyle bölüm bölüm açılan ve ilk olarak Sözbir Turizm İşletmeleri A.Ş. tarafından işletilmeye başlanan Sözbir Royal Residence Hotel'deki hisselerin kendisine ait olduğunu ve kardeşleri Tamer Sözbir ile Nihal Sözbir’in hiçbir hakka sahip olmadığı için İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’nda vasi davası açan Serdar Sözbir ayrıca otel hisselerini bedelsiz verdiği kardeşlerinden geri almak için de yeni bir dava açacak.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum