Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Unutulmaz bir mavi tur Göcek'te sizi bekliyor

Yaz turizminin en gözde mekanlarından biri olan Göcek, Dalaman ile Fethiye arasında keşfedilmeyi bekleyen küçük bir cennettir.

  • Reklam
Unutulmaz bir mavi tur Göcek'te sizi bekliyor
03 Nisan 2020 - 22:38
Reklam

Yaz turizminin en gözde mekanlarından biri olan Göcek, Dalaman ile Fethiye arasında keşfedilmeyi bekleyen küçük bir cennettir.

 

Sahillerini palmiye ve manolya ağaçlarının süslediği, sokaklarında insana huzur veren bir sessizliğin hâkim olduğu, sokaklarının pembe, beyaz, fuşya renkli begonvillerle süslü olduğu bu beldeyi keşfetmek, maviliğiyle büyüleyen koylarında yat turu yapmak insana huzur vermektedir. Yaz tatillerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan Göcek, daha çok yapılan tekne ve yat turları ile akıllarda yer edinmektedir.

 

Buna bağlı olarak şunu söyleyebiliriz ki; Göcek dünyanın en güzel koylarına sahip bir tatil koyudur. Göcek marinalarında 8-10 kişilik butik tekne alternatiflerinin yanı sıra sade ya da lüks olarak sınıflandırılabilecek küçüklü büyüklü yatlar bulunmaktadır. Göcek koyları, mavi renkten turkuaz tonuna farklı renk cümbüşüne sahiptir. Yeşil ile mavinin birbiriyle olan uyumu insanların gözlerinin bayram etmesini sağladığı gibi ayrı bir huzur da vermektedir. Yat cenneti olarak bilinen Göcek’te her imkâna göre yat kiralama alternatifleri bulunmaktadır.

Göcek beldesine tatile gelip yat kiralama imkânı olmayan kişiler tekne turlarından faydalanabilmektedirler. Tekne ya da yat turları ile en çok ziyaret edilen yerlerden biri Göcek adası olmaktadır. Burada denize girme imkânına sahip olduğunuz gibi adayı gezme fırsatınızda bulunmaktadır. Göcek adasının etrafında yer alan irili ufaklı adaları da görebilmektesiniz.

 

Göcek adasından sonra belde de en çok ilgi gören adalardan biri de İncirli Koy’udur. Göcek’te saat başı kaldırılan tekne turları ile İncirli Koy’a ulaşabileceğiniz gibi Göcek yat kiralama alternatifini de kullanarak hem farklı koyları gezebilir hem de İncirli Koy’unda konaklayabilirsiniz. Göcek, mavi tonlara sahip deniziyle ve sahip olduğu birbirinden güzel koylarıyla ön plana çıkmaktadır. Buna bağlı olarak Göcek’ te yat turu yapılabilecek birçok koy bulunmaktadır. Bu koylardan biri de SİT alanı içerisinde yer alan Göbün Koyu’dur. Göbün Koyu, deniz ile yeşilin iç içe olduğu, büyüleyici bir yer olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Yeşille mavinin uyumunun yanı sıra tarihi yapısına bağlı olarak geçmişten bazı izler taşıyan Göbün Koyu’nda aynı zamanda dalış yapma imkânınızda vardır. Mavisiyle yeşiliyle her açıdan farklı bir güzelliğe sahip, Göcek yat kiralama ile keşfedilmeyi bekleyen bu saklı cennetin her köşesini keşfedebilir ve unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

 

Göcek’te Mavi Turlar

 

Göcek’in kendine hayran bırakmasının en önemli sebeplerinden biri sahip olduğu tarihi zenginliğidir. Antik dönemde yaşamış olan medeniyete dair yeteri kadar kaynak olmamasından dolayı Göcek oldukça gizemli bir tarihe sahiptir. Gizemli tarihe sahip Göcek’i büyüleyici yeşillikler ve mavilikler arasından ilerleyerek keşfetmek, ailenizle keyifli bir tatil süreci geçirmek için Göcek yat kiralama sizler için çok iyi bir alternatiftir. Göcek’te özellikle tatilciler genellikle tercihlerini yat kiralamaktan yana kullanmaktadırlar. Her yıl çok sayıda kişi, aileleriyle birlikte ya da arkadaşlarıyla bir grup halinde günlük veya haftalık olacak şekilde ya da özel günler için sade ya da lüks yatlardan kiralayarak Göcek tatilini en güzel şekilde değerlendirmektedir.

Göcek’in sahip olduğu yeşil doğası ve mavi koyları adeta cennetten bir köşe olarak nitelendirilebilir. Göcek’te tatil yapmayı düşünüyorsanız burada ki tatili değerlendirmenin en iyi yolu Göcek yat kiralama ile mavi turlara çıkmak olacaktır. Yat kiralamanın yanı sıra mavi yolculuklara çıkmanın farklı alternatifleri de bulunmaktadır. Bunlardan biri yat ya da tekne ile düzenlenen günlük turlardır. Şirketler tarafından düzenlenen bu turlara yerli ve yabancı birçok turist katılım sağlayabilmektedir. İmkanlarınız dahilinde sizlerde bu gibi turlara katılarak hem farklı insanlar ile tanışabilir hem de Göcek’in akıl almaz, unutulmaz güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Yatçılık ve mavi turlar konusunda büyük ölçüde ilerleyiş göstermiş olan Göcek’in dört adet özel marinası bulunmaktadır. Göcek, Akdeniz bölgesinde yer aldığından dolayı ılıman bir iklime sahiptir. Buna bağlı olarak bu marinalardan yılın her döneminde Göcek yat kiralama alternatiflerinden yararlanarak mavi yolculuğa çıkabilirsiniz. Deniz, kum, güneş üçlüsünün yanı sıra bölgedeki doğal güzelliklere, kültürel açıdan sahip oldukları zenginliklere ve sahip olduğu coğrafyaya tanıklık edebilirsiniz.

Göcek’in sahip olduğu tüm güzellikleri keşfedilmenin, denizin berrak ve serin sularında doyasıya yüzebilmenin ve tatilin tadını en iyi şekilde çıkarabilmenin en iyi yolu Göcek yat kiralama seçenekleridir. Göcek, yat kiralama konusunda büyük bir zenginliğe sahip olmasıyla bilinmektedir. Sahip olduğu geniş marinaları, keşfedilebilecek birçok koya sahip olması ve sahip olduğu büyüleyici güzelliklerden dolayı yat kiralama fikrini daha da özel hale getirmiştir. Bu noktada yat kiralamak hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı olmuştur.

 

Göcek Yat Kiralama Avantajları

 

Mavi turların sık olarak düzenlendiği Göcek’te, tatile gelen kişiler karşılaştıkları doğada kendilerini bu doğanın bir parçası olarak hissederler. Dört marinaya sahip olmasından dolayı Göcek yat kiralama alternatiflerinden yararlanmak isteyen tatilcilere, farklı imkanlar dâhilinde günlük veya haftalık kiralamalarda uygun fiyatlar sunulabilmektedir. Kiraladığınız yatlarla çıkacağınız mavi turlarda, denizin ortasında, mola verdiğiniz koylarda aradığınız her şeyi bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Göcek’te yapacağınız mavi turlar ile size yaşadığınızı hissettirecek, doğada keşfedilmeyi bekleyen, hayatınızda unutamayacağınız, tekrarını yaşamak isteyeceğiniz anlara şahit olacaksınız.

Göcek’te yat kiralama konusunda sahip olacağınız belli başlı avantajlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi kiralamış olduğunuz yat içerisinde sadece ailenizin ya da arkadaş grubunuzun yer alacak olmasıdır. Bunun yanı sıra günlük ya da haftalık olarak kiralayabileceğiniz yatların fiyatları bütçenize göre farklılık gösterebilmektedir. Sadelikten lükse doğru uzanan bir sıralama doğrultusunda ailenizle ya da arkadaş grubunuzla bütçenize uygun olan bir yat kiralayabilirsiniz. Göcek bölgesinde ki kiralayabileceğiniz gulet tekneler yeteri kadar donanıma ve konfora sahip olmadığından dolayı yat kiralama daha ekonomik fiyatlar içerebilmektedir.

 

Göcek’te hem tatil yapmak hem de Göcek’in sahip olduğu bütün güzellikleri, koyları keşfetmek, doyasıya gezmek istiyor aynı zamanda konfordan da ödün vermek istemiyorsanız yat kiralama konusunda ki tercihlerinizi lüks yatlardan yana kullanmanız gerekmektedir. Motoryat olarak adlandırılan bu lüks yatlar kara üzerinde sahip olacağınız konforun aynısını deniz üzerinde de size sağlayacağı gibi daha fazlasını da bulabileceğiniz gibi dizayn edilmiştir. Uzun olarak yapacağınız tatillerde kiralayacak olduğunuz motoryatların geniş ve lüks kamaraları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kesintisiz bir şekilde enerji sağlayan jeneratör sistemleri, sessiz olarak çalışma gösteren klima iklimlendirme sistemleri belli başlı özellikleri arasındadır. Göcek’te yat kiralamaya dair sahip olacağınız buna benzer pek çok avantaj bulunmaktadır. Kiraladığınız yat ile Göcek’e ait birçok koyu gezebilir, denizin ortasında demir atarak dilediğiniz kadar yüzebilir ve güneşlenebilirsiniz. Yılın her döneminde yat kiralama avantajlarından faydalanabileceğiniz gibi özellikle yaz tatilini denizde geçirmek isteyen kişiler yat kiralama avantajlarını her açıdan değerlendirebilme imkanına sahiptir. Farklı koylarda denize girmek, farklı adalara demir atmak hem doğa hem de deniz ile iç içe olmak için siz de Göcek yat kiralama alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

 

Bu yaz tatilinizin farklı olmasını istiyor ve unutulmaz bir mavi tur gezintisine çıkmak istiyorsanız yat kiralama fırsatlarını kaçırmamanızı öneririz.

 

www.savayatkiralama.com

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum