Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Uzaktan çalışmak için ülkeye geleceklere ücretsiz gidiş dönüş uçak bileti verecek!

Koronavirüs (Covid-19) salgını sırasında eyalet ekonomisine katkıda bulunmak için gelip çalışmak isteyenlerin gidiş dönüş uçak biletlerini karşılayacaklarını açıkladılar.

Reklam
Uzaktan çalışmak için ülkeye geleceklere ücretsiz gidiş dönüş uçak bileti verecek!
06 Aralık 2020 - 08:30
Reklam
ABD’nin takım adalardan oluşan eyaleti Hawaii, Movers and Shakas adı verilen geçici konaklama programı kapsamında ilk başvuruları 15 Aralık’a kadar alacağını açıkladı.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre, programa şu aşamada sadece ABD’de yaşayanlardan başvuru alınacak ve ilk aşamada gelip Hawaii’de yaşaması için 50 kişi seçilecek. Başvurabilmek için 18 yaşını aşmış ve uzaktan çalışabiliyor olunması şartı aranacak.


Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, ilk elemenin ardından başka başvuru süreçleri de başlatılacak, katılımcıların seçilmelerinin ardından bir ay içinde Hawaii’ye yerleşmesi ve en az 30 gün Hawaii’de kalması gerekecek.


Özellikle Hawaii’nin yerel ekonomisine katkı sağlayacak kişilerin seçileceği program kapsamında seçilenlerin yetenekleri ve bilgileri doğrultusunda bir sivil toplum kuruluşunda her hafta birkaç saat çalışması gerekecek.


Pandemiyle beraber uzaktan çalışmanın artık bir norm haline geldiğini, aynı zamanda Hawaii’nin ABD’de kişi başına düşen koronavirüs vaka sayısında en düşük eyalet olduğunu söyleyen programın kurucusu olan Jason Higa, eyalet ekonomisine katkıda bulunmak için gelip çalışmak isteyenlerin gidiş dönüş uçak biletlerinin de karşılanacağını söyledi.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum