Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Uzay turizmi için biletler satışa çıktı! İşte fiyatlar ve şartlar

Havacılık ve uzay araştırma şirketi Blue Origin Twitter hesabından paylaştığı bir videoda uzay turizmi roketi New Sherpard’ın uçuşları için 5 Mayıs'ta bilet satmaya başlayacağını duyurmuştu.

  • Reklam
Uzay turizmi için biletler satışa çıktı! İşte fiyatlar ve şartlar
05 Mayıs 2021 - 23:26
Reklam
Jeff Bezos tarafından kurulan ve merkezi Washington'da bulunan havacılık ve uzay araştırma şirketi Blue Origin tarafından bugün satışa çıkarılan biletlerle ilgili olarak açıklama yapıldı.

İlk astronot ekibini 20 Temmuz'da uzaya uçuracağını ve onlarla gidecek kişinin, müzayede ile satışa sunulan bilete en yüksek teklifi veren kişinin olacağının belirtildiği müzayede ile ilgili ise şu bilgilere yer verildi:


''Müzayedenin 3 aşaması var. 5-19 Mayıs'ta kapalı çevrimiçi teklif verme, açık artırma web sitesinde gerçekleştirilecek. İstediğiniz miktarda teklif verebilirsiniz. 19 Mayıs'ta ise mühürsüz, çevrimiçi teklif verme gerçekleşecek. Teklifler görünür hale gelecek ve katılımcılar, açık artırmaya devam etmek için en yüksek teklifi aşmaya çalışacak. 12 Haziran'da ise çevrimiçi açık artırma ile gerçekleşip, sona erecek.''


Yapılan açıklamada ayrıca müzayede sonucunda elde edilecek gelirin, Blue Origin tarafından kurulan Club for the Future’a bağışlanacağı bilgisine yer verildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum