Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

WTTC Başkanı Guevara: ''Seyahat yasaklarının sonucu yıkıcı olur''

İngiltere'de koronavirüsün mutasyona uğramış versiyonunun hızla yayılması ve ülkelerin sınırlarını kapatması sonrasında Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC) Başkanı Gloria Guevara açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
WTTC Başkanı Guevara: ''Seyahat yasaklarının sonucu yıkıcı olur''
22 Aralık 2020 - 16:22
Reklam
Sınırların kapatılmasının verimsiz bir uygulama olduğunu ve ekonomik toparlanmayı ciddi şekilde geciktireceğini ileri süren Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi Başkanı Gloria Guevara genel seyahat kısıtlamasının halk sağlığını koruma noktasında çözüm olmadığını ifade etti.

Daha önce uygulanan seyahat yasaklarının çözüm olmadığının görüldüğünü ve seyahate çıkmadan önce havalimanlarında tüm yolculara test yapılan sistemin hayata geçirilmesi durumunda Covid-19'la enfekte olanların karantinaya alınması ve seyahat etmelerinin engellenmesinin mümkün olabileceğini öne süren Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi Başkanı Gloria Guevara, bu sayede Birleşik Krallık'taki tüm seyahatçilere zarar veren bu verimsiz toptan kapanmaya gerek kalmayacağını dile getirdi.


Test merkezlerinde veya laboratuarlarda test yapılmasının kolaylaştırılamadığı için insanların seyahatten men edilmesinin doğru olmadığını kaydeden Guevara yolculuk öncesi test yapılmasının daha kolay hale getirilmesi gerektiğini söyledi.


Maske takan, test yaptıran ve diğer güvenlik protokollerine uyarak seyaha planlayan kişilerin diğer insanlardan daha fazla risk taşımadığına vurgu yapan Guevara, artan seyahat yasaklarının inanılmaz derecede yıkıcı ve ekonomik olarak zarar verici olduğunu belirtti.


Guevara, seyahat yasaklarının yasağı uygulayan ülkelerde sadece turizmi değil tüm sektörlere zarar vereceğini söyledi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum