Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Yangının yıldönümünde Marmaris yine yanıyor! Alevler otele sıçradı

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Muğla'nın Marmaris ilçesi İçmeler Mahallesi'nde yerleşim birimlerine yakın bölgede orman yangını başladı.

  • Reklam
Yangının yıldönümünde Marmaris yine yanıyor! Alevler otele sıçradı
29 Temmuz 2022 - 17:07
Reklam
Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı İçmeler Mahallesi Turunç karayolu yakınlarındaki ormanlık alanda başlayan yangın şiddetli rüzgarın etkisi ile hızla büyürken Marmaris Belediyesi ile Orman İşletme Şefliği'ne ait 24 arazöz 80 orman işçisi ile 7 uçak 5 helikopterin müdahale ettiği yangına vatandaşlarda yardımcı oluyor.

Tatil sitelerindeki evlerin dibinde başlayan ve hızla büyüyen yangın tatilcilerde şok etkisi yaratırken helikopterlerin alevlerin çok yaklaştığı evlerin üzerine su atmaya başladığı ve bölgedeki evlerin tahliye edildiği belirtildi. İtfaiye ve orman ekipleri alevlerin sitelerin içine girmemesi için yoğun mücadele verdikleri öğrenilirken yangınında ilk belirlemelere göre bir otel, bir ev ve Turizm Meslek Yüksekokulu binasının zarar gördüğü 3 arabanın ise yandığı 13 hanenin boşaltıldığı bilgisi alındı.


Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı İçmeler Mahallesi'ndeki ormanlık alanda başlayan yangında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Meslek Yüksek Okulu'nun alev aldığı ve yanmaya başladığı belirtilirken alevlerin sıçradığı otelin 4 ve 5. katlarındaki yangının söndürülmesi için çalışmalar başlatıldı. Otelde çalışanlar tahliye edilirken Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay yangınla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:


''Karadan ve havadan tüm ekipler müdahaleleri gerçekleştiriyor. En son Turizm Meslek Yüksekokulu ve Uygulama Oteli’ne sıçradı. Bir villaya da sıçramış durumda. Ama ekipler müdahalelerini sağlıyor. Bununla birlikte 7 villada da tahliyeler gerçekleşti.Helikopter ve itfaiye araçları çalışmalarına devam ediyorlar. Kısa sürede söner diye tahmin ediyorum. Geçtiğimiz yıl yanan bölgede, geçtiğimiz yıl kurtardığımız bir alandı. İnşallah en kısa sürede sonlandıracağız.''

Yangın bölgesinden gelen son bilgilere göre, Sahil Güvenlik unsurları tarafından helikopterlerin ve uçakların su aldığı bölge deniz trafiğine kapatılırken, bölgedeki tekne trafiği kontrol altına alındı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum