Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Yanmış otelden oda sattılar! Tatilcilerin hayallerini küle döndürdüler

Bir otelde çıkan yangını fırsata çeviren dolandırıcılar internet üzerinden günlük 250 liradan fiyatlandırdıkları sahte ilanlarla yüzlerce kişinin tatil hayallerini çaldı.

  • Reklam
Yanmış otelden oda sattılar! Tatilcilerin hayallerini küle döndürdüler
27 Temmuz 2022 - 12:17
Reklam
Adana'nın Karataş İlçesi'nde yer alan Öyküm Otel'de yaklaşık 3 ay önce kundaklama iddiasıyla çıkan yangın sonrasında işletmeciler kullanılmaz hale gelen otelde tadilat çalışması başlattı.

Tadilat nedeniyle yaz sezonuna otelin kapalı olarak girmesi dolandırıcılar tarafından fırsata dönüştürüldü. Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, otelin ismini kullanarak hazırladıkları ''Ağustos ayına özel kişi başına 350 TL yerine sadece 250 TL'' başlıklı sahte ilanlarıyla yüzlerce kişiyi ağına düşürürken ucuz ve hesaplı tatil yapmak isteyenler 3 öğün açık büfe imkanı da sunan tatil fırsatını değerlendirmek istedi. İlanda yer alan telefon numaraları üzerinden dolandırıcılarla bağlantı kuran vatandaşlar, 1 Ağustos sonrasına rezervasyon yaptırdı ücreti de kendilerine verilen banka hesabına peşin olarak yatırdı.


Dolandırıcılık ise rezervasyon yaptıran ve otelle ilgili bilgi almak için zanlılarla bağlantı kurmaya çalışan tatilcilerin aradıkları numaraya ulaşamaması ve bu numaranın kullanım dışı bırakılmasıyla ortaya çıkarken Polis ardı ardına gelen ihbarlar üzerine kapsamlı bir soruşturma başlattı. Dolandırıcılarsa yine internet üzerinden yaptıkları bilgilendirmede ''Birçok kişi bize ulaşamadığını veya neden yeni açılış yaptığımızı soruyor. 25 Nisan'da çıkan bir yangın nedeniyle tüm elektrik kablolarımız hasar gördü ve 3 ay süren tadilat sonrasında otelimiz ancak açılış yapabildi. Bu yüzden rezervasyonları Instagram ve WhatsApp üzerinden alabiliyoruz. En kısa sürede bu sorun çözülecek. Bu konu için özür dileriz.'' ifadelerini kullandı.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından yanan Öyküm Otel'in işletmecisi Hacı Okur tarafından konu yargıya taşınırken Okur sosyal medya hesapları üzerinden rezervasyon yapılıp, vatandaşlardan ücret alındığını, ne bu hesap, ne de verilen telefon numaralarıyla herhangi bir ilgisinin olmadığını söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum