Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Yataklı lüks tren turu Kapadokya Ekspresi'nde detaylar belli oldu

Türkiye’nin ilk yataklı lüks tren turu olacak Kapadokya Ekspresi projesinin imzaları İstanbul’da atıldı.

Yataklı lüks tren turu Kapadokya Ekspresi'nde detaylar belli oldu
04 Eylül 2021 - 10:00
Reklam
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, HIS Travel Genel Müdürü Emre Özkur ve Sun Group Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkerim Murat Atik’in katılımlarıyla gerçekleştirilen protokol töreninde imzaları atılan Kapadokya Ekspresi’nin detayları belli olmaya başladı.

5 yıldızlı otel konforunda ve hepsi yataklı vagonlardan oluşacak İstanbul-Kapadokya arası seyahat edecek Kapadokya Ekspresi ile kişi başı 5 bin euro turizm geliri ile Türkiye ekonomisine yaklaşık 1 milyar Euro'luk katkı hedefleniyor. Dünyada trenle ulaşıma çok fazla talebin olması ve yatırımların bu yönde artış göstermesi, projenin çıkış noktalarından biri olarak görülürken bu açıdan tren yolculuğuyla birlikte çok daha geniş çerçevede, çok daha fazla şehri bu ulaşımın içine dahil etmek hedefliyor. Projenin ilk yatırım bedelinin 40 milyon Euro, hedefin ise yıllık 200 bin turist olduğu belirtilirken global merkez ofisi Japonya’da bulunan HIS Travel ile Sun Group katkılarıyla hayata geçirilecek olan Kapadokya Ekspresi’nin 5 yıldızlı otel standartlarına ve konforuna sahip lüks bir tren olması amaçlanıyor.


Yataklı odalar, her odada duş ve tuvalet imkanı, yemeklerin odalara servis edilmesi gibi yüksek kalitede hizmet verecek ve ilk seferini 2022 yılı Şubat ayında yapması öngörülen Kapadokya Ekspresi’nde ayrıca 2 lüks restoranın da yer alması planlanıyor. Ankara-Kapadokya ve Kapadokya-İstanbul arası karşılıklı 2 tren olarak planlanan Kapadokya Ekspresi’nin haftanın 7 günü, 14 vagon ve 294 kişi kapasiteyle gezginlere hizmet vermesi de plan dahilinde.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum