Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Tur şirketi görünümlü sahte PCR şebekesi!

İnstagram'da Tur Şirketi olarak tanımlanan Bon Plan Turkey Pro isimli şirketin, Türkiye’den yurtdışına çıkacak gurbetçilere ve turistlere sahte PCR testi verdiği ortaya çıktı.

Tur şirketi görünümlü sahte PCR şebekesi!
04 Eylül 2021 - 07:52
Reklam
Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yakınlarını ziyaret edip hasret gideren gurbetçiler ve yaz tatilinde Türkiye’yi tercih eden turistler dönüş yolunda kısa yoldan negatif PCR testi almak için sahtekarların yolunu tutarken Instagram’da yüz binden fazla takipçisi bulunan ve Tur Şirketi olarak tanımlanan Bon Plan Turkey Pro isimli şirketin, Türkiye’den yurtdışına çıkacak gurbetçilere ve turistlere sahte PCR testi verdiği ortaya çıktı.

Cumhuriyet gaztesinden Zehra Özdilek’in konuştuğu şirket yöneticileri negatif test konusunda problem olmadığını, şirkete gelinmesine gerek olmadan testin bir gün sonra teslim edildiğini ve ücretin de kişi başı 25 Euro olduğunu söyledi. IBAN numarasını da alınan şirketin, daha önce çok sayıda vatandaşa test yapmadan sahte negatif PCR testi verdiği öğrenildi.


Kendisini instagramda Tur Şirketi olarak tanımlayan Bon Plan Turkey Pro isimli şirket, gurbetçilerin ve turistlerin istekleri doğrultusunda 25 Euro karşılığında negatif PCR testi veriyor. Müşteri gibi iletişime geçilen ve aksanlı Türkçe konuşan şirket yöneticileri verdikleri negatif PCR testlerin vergisiz olduğunu belirterek ''Bugün talep edersen test yarın elinde. Gelip sürüntü vermenize gerek yok. Negatif PCR veriyoruz, problem yok. Uçak bileti ve pasaport fotoğrafları lazım. Fiyatta indirim mümkün değil.'' ifadelerini kullandı.


İki aylık tatilin ardından yaşadığı Avrupa ülkesine dönmek için PCR testi almak isteyen ve arkadaşlarından Bon Plan Turkey Pro ismini duyduğunu dile getirerek ihbarda bulunan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaş ''Ben normal test yapıp PCR sonucu veriyorlar sandım. Durum farklıymış. Fiziksel olarak hiçbir işlem yapmadan direkt negatif sonucu sana gönderiyorlar. Bazı tanıdıklarım aldı. 250 TL ödedi. Sınırları geçerken PCR isteyen ülkelerde bir sıkıntı yaşamadılar. Fakat ben böyle bir sahtekarlık yapmak istemedim. Sağlık sonuçta, kimsenin hayatını riske atmamalıyız.'' dedi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum