Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Yeni yatırımı ile otel sayısını 19'a çıkardı! Hedef 2025'e kadar yüzde 100 büyüme

Türkiye’nin önde gelen markalarından Dedeman Hotels geçen yıl bünyesine kattığı franchising işletme modeliyle kontrollü büyüme stratejisini hız kesmeden sürdürüyor.

  • Reklam
Yeni yatırımı ile otel sayısını 19'a çıkardı! Hedef 2025'e kadar yüzde 100 büyüme
29 Haziran 2022 - 10:52
Reklam
Kiralama ve işletme yöntemiyle sürdürdüğü kontrollü büyüme stratejisini franchising işletme modeliyle de devam ettiren Türkiye turizminin ilk uluslararası otel zinciri Dedeman Hotels & Resorts International, Denizli ve Adıyaman’ın ardından 3. franchise oteli Dedeman Kartepe Kocaeli ile otel sayısını 19’a, oda sayısını ise 2974’e yükseltmiş oldu.

M.M.S. Turizm ve Dedeman Turizm Yönetimi iş birliği ile misafirlerini ağırlamaya başlayan Dedeman Kartepe Kocaeli’nin açılışı Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, M.M.S. Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Mustafa Satı’nın ev sahipliğinde 29 Haziran 2022 tarihinde muhteşem bir törenle gerçekleşti.


Konuşmasında Kocaeli’nin, ülke ekonomisine ve özellikle yüksek ihracat kapasitesi ile cari açığa önemli katkıları olan, aynı zamanda tarihi ve sayısız kültürel, doğal zenginliği ile büyük turizm potansiyeli taşıyan bir şehir olduğunu belirten Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, yerli ve milli bir marka olarak yatırımcıların desteği ile büyüyerek, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında Dedeman bayrağını dalgalandırdıklarını ifade ederken yıl sonuna kadar 6’sı imzalanmış, 4’ü imza aşamasında olan 10 yeni oteli daha zincirlerine eklemeyi planladıklarını aktardı. Başta Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Edirne, Kars, Ordu, Mardin ve Sinop olmak üzere Türkiye’nin 81 iline Dedeman markalarını taşımayı arzu ettiklerini belirten Banu Dedeman, sadece yurt içinde değil, yurt dışında da Dedeman varlığını büyütmeyi hedeflediklerini söyledi.


Dedeman Grubu olarak geçmişte otel işlettikleri Moldovya, Özbekistan, Bulgaristan, Suriye ve Rusya gibi ülkelerde edindikleri tecrübelerin kendilerini bugünlere getirdiğini belirten Banu Dedeman Balkanlar, Orta Doğu ve Afrika olmak üzere farklı kıta ve ülkelerde de filizlenmeyi hedeflediklerini belirtti.

Banu Dedeman  ayrıca Dedeman ve Park Dedeman markalarına ilave olarak, Dedeman Collection, Dedeman Suits&Residences, Managed by Dedeman ve Smart by Dedeman’ı da ekleyerek 6 markayla yola devam edeceklerini belirterek 2025 yılına kadar otel ve oda bazında büyümeyi yüzde 100, çalışan sayısını yüzde 70 artırmayı,  yönetilen ciroyu ise 5 katına çıkarmayı planladıklarını ifade etti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum